Smart Mobility Hackathon Prague vyhrál gulliver, aplikace plánující cesty podle emocí uživatelů

O víkendu od 12. do 14. března 2019 se proti sobě v pražském Škoda Auto DigiLabu postavila dvacítka studentských týmů ze třinácti zemí celého světa na třetím ročníku soutěže Smart Mobility Hackathon Prague 2019. Primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib předal vítěznému týmu Herfat Father šek na 5 000 euro za prototyp mobilní aplikace gulliver.

Tým Herfat Father z České republiky ve složení Adam a Filip Rojíkové společně s Jiřím Kubíkem naprogramovali během 48 hodin plánovač cest pro mobilní telefon a porazili tak konkurenci nejlepších inovátorů z prestižních světových univerzit.

Vyhráli jsme s aplikací gulliver, která umožňuje uživatelům plánovat cesty podle jejich momentální nálady s využitím geolokace, analýzy hashtagů ze sociálních sítí, dat o počasí, aktuálního vytížení restaurací a časového nebo rozpočtového omezení uživatele,” popisuje Filip Rojík z vítězného týmu.

Primátor hlavního města Prahy MUDr. Zdeněk Hřib hackathon zhodnotil: “Jsem za Prahu rád, je to šance, jak ji posunout díky technologiím a neotřelým nápadům dál. Je jasné, že městská mobilita je globální téma a jsem rád, že Praha dokáže určovat trendy i v jiných světových velkoměstech. Historické dědictví Prahy standardní řešení dopravních problémů znesnadňuje, ale o to větší výzvou je pro světovou inovační špičku, která se sjela do Prahy na Smart Mobility Hackathon Prague 2019.”

Oceněné projekty

  • Hlavní cena CEE Hacks Global Smart Mobility Hackathon Prague 2019: Tým Herfat Father za emočního plánovače tras gulliver
  • Cena ŠKODA AUTO DigiLab: Tým Maasters – aplikace PrediCar na předpověď ceny ojetých vozů
  • Cena Plzeňský Prazdroj: Tým Herfat Father za emočního plánovače tras gulliver
  • Cena innogy: Tým Aigent – optimalizace řešení sdílených aut pro města s využitím velkých dat
  • Cena Aures Holding: Tým CAL – řešení predikce ceny ojetých vozů prostřednictvím analýzy velkých data
  • Cena Shell: Týmy BiOs a Buffer0verFlow – za řešení kontroly teplot v chladících zařízeních a dat expirací produktů na čerpacích stanicích

Tomáš Studeník, organizátor akce shrnuje: “Přehlídka nápadů, jak vylepšit život ve městě, byla neuvěřitelná. Jsem rád, že Češi potvrdili, že patří mezi absolutní světovou inovační špičku, porazili i tým z kalifornské Berkeley. Je úžasné, že trojice kluků dokáže během pár dnů postavit aplikaci, která změní způsob, jak prožíváme město.

Na hackathonu soutěžilo celkem 21 týmů, 63 hackerů ze 13 zemí. Řešili 10 výzev z oblastí jako parkování, elektromobilita, městské hromadné dopravy, velkých dat a umělé inteligence.

Total
0
Shares
Další články