WebSupport je v první desítce nejrychleji rostoucích firem, daří se i Čechům

Hostingový poskytovatel a registrátor domén WebSupport se stal nejrychleji rostoucí technologickou firmou v bývalém Československu. V regionu střední a východní Evropy je společnost osmá. Výsledky zveřejnila konzultantská společnost Deloitte, z českých firem bodovali Geosense, Inmite a Internet Shop.

Růst o 1003 % za posledních pět let. Slovenská firma se prosadila mezi především polskou konkurencí. “Momentálně pracujeme na nové IT architektuře, která naše služby posune zase o několik úrovní výš,” potvrzuje ambice Michal Truban, který má na svědomí i několik startupů.

Ačkoliv totiž WebSupport ze středoškolského nápadu do úspěšného podnikání vyrostl, startupová atmosféra ve firmě stále zůstává. Důkazem toho jsou nově vznikající samostatné projekty – nástroj InHiro.com pro najímání nových lidí, NiceReply.com pro získávání zpětné vazby a projekt ScaleDo.com pro podporu podnikání.

Z českého internetu se do první desítky nevešel nikdo, i tak ale máme řadu zajímavých “zářezů”. Na dvanáctém místě celkově a na druhém místě v kategorii Velká pětka (velké rychle rostoucí společnosti, které dosáhly v předchozích pěti letech mimořádného růstu) se objevil brněnský Internet Shop, který provozuje obchod Parfums.cz. Ten vyrostl o 824 %. V kategori Vycházející hvězdy se na čtvrtém místě umístil Geosense a na devátém místě Inmite.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kurzy Learn2Code startují v Česku, zamíří i do škol

Každý se může naučit vytvářet webové a mobilní aplikace a každý by to měl také zvážit. To je myšlenka slovenského projektu Learn2Code. Během několika let totiž bude Evropě chybět téměř milion IT specialistů a je potřeba s tím něco udělat. Kurzy budou nyní dostupné také Čechům, jednou z lektorských tváří projektu se stal i Lukáš Hurych.
Přečtěte si více

Video: Michal Hanus a Zdeněk Svoboda na Startupcampu

Premiéra původně slovenského networkingového formátu Startupcamp přinesla dva zajímavé řečníky a výjimečně hned sedm prezentací startupů. Výživnou přednášku Michala Hanuse o tom, proč už při zakládání firmy přemýšlet o jejím prodeji, a neméně zajímavou prezentaci Zdeňka Svobody, který popisuje obtíže budování globální firmy a nakládání s investicemi, si nyní můžete přehrát ve formě videa.