Slovenský startup Piano Media dostal investici 2 miliony eur

Piano Media funguje od května loňského roku a zabývá se poskytováním hromadného paywallu vydavatelům internetového obsahu. Peníze z investice umožní rychlejší expanzi do zahraničí.

Jak funguje takový hromadný paywall? Je to jednoduché, uživatel zaplatí měsíční předplatné a v jeho rámci má pak přístup ke všem partnerským stránkám v projektu, kterých je nyní asi 60 od 20 vydavatelů. Pokud jde o takto utržené peníze, Piano Media si část ponechá za zprostředkování a zbytek vydavatelům rozdělí podle jejich podílu na celkové návštěvnosti.

Paywall od Piano Media je zatím zprovozněn ve dvou zemích, na Slovensku a ve Slovinsku. Zatímco na Slovensku je cena 3,9 eura, ve Slovinsku vyjde uživatele přístup o něco dráž na 4,89 eura. Během prvního měsíce fungování na Slovinsku se povedlo od uživatelů vybrat 26 tisíc eur.

Zatímco první investici ve výši 300 tisíc eur získal startup Piano Media v červenci minulého roku od MONOGRAM Ventures, Etarget and NextBig, současná investice dvou milionů eur pochází od 3TS Capital. Prostředky mají být využity k vylepšení softwaru a zrychlení expanze na trhy dalších zemí.

Via TC

Total
0
Shares
Další články