Slovensko britský startup Prizeo byl přijat do Y Combinatoru

Startupu Prizeo, který teprve před několika dny přešel v rámci společného projektu se Stephenem Fryem do stadia bety a spolupracují na něm čtyři oxfordští studenti včetně dvou Slováků, se podařilo dosáhnout výjimečného úspěchu. Jako první startup s českými či slovenskými zakladateli byl přijat do top světového inkubátoru Y Combinator.

Jak daleko to může dotáhnout čtveřice univerzitních studentů, když si založí startup? Například se mohou pouhých několik dní po spuštění bety dostat do zimního programu Y Combinatoru na rok 2013. Stejně jako startup Prizeo, na němž mají svůj vydatný podíl i slovenští podnikavci Lukáš Bosko a Andrej Pančík. Oba studují na Oxfordu, stejně jako jejich britští spoluzakladatelé, to jim ale ke spokojenosti podle všeho zdaleka nestačí.

S Prizeo chtějí změnit způsob, jak lidé přispívají na charitu. Místo toho, aby přispívali pouze bohatí dávající velké sumy, chtějí dosáhnout toho, že budou přispívat i méně majetní jednotlivci, a to v mnohem menším měřítku. K jejich motivaci by měl napomoci systém, v jehož rámci se za peníze vložené do charity soutěží o zajímavé výhry. Uživatel si jednoduše nakoupí lístky, které v současnosti stojí jednu libru a lze jich koupit libovolný počet, a některé z těchto lístků na konci každého fundraisingového projektu vyhrají ceny, které by se v budoucnu měly soustředit hlavně na známé celebrity a možnost výherců se s nimi osobně potkat.

První partnerem Prizea se stal Stephen Fry, známý britský herec a komik, který od roku 2003 hostí svou televizní show QI (zkratka pro Quite Interesting). Ti, kdo si koupí v rámci této akce lístek, podpoří neziskovou společnost Mind, zabývající se duševními chorobami. Na konci pak budou mít možnost vyhrát VIP účast v pořadu QI, kde mimo jiné dostanou možnost položit otázku podle svého výběru právě Stephenu Fryovi. Z právních důvodů se bohužel prozatím mohou účastnit pouze uživatelé z Velké Británie, což tým Prizea doufá v brzké době změnit.

Všem čtyřem zakladatelům blahopřejeme, těm slovenským ale přeci jen o trochu víc.

 

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

StartupYard oznámil svých devět startupů

Druhý ročník akceleračního programu StartupYard už zná svoje účastníky. "Na začátku jsem se obávali, zda potkáme alespoň pět dobrých startupů pro akcelerační program. Ale našli jsme tolik kvalitních týmů ze střední Evropy, že jsme nakonec přijali devět startupů," říká Nikola Rafaj. Které týmy to jsou?