Slovensko britský startup Prizeo byl přijat do Y Combinatoru

Startupu Prizeo, který teprve před několika dny přešel v rámci společného projektu se Stephenem Fryem do stadia bety a spolupracují na něm čtyři oxfordští studenti včetně dvou Slováků, se podařilo dosáhnout výjimečného úspěchu. Jako první startup s českými či slovenskými zakladateli byl přijat do top světového inkubátoru Y Combinator.

Jak daleko to může dotáhnout čtveřice univerzitních studentů, když si založí startup? Například se mohou pouhých několik dní po spuštění bety dostat do zimního programu Y Combinatoru na rok 2013. Stejně jako startup Prizeo, na němž mají svůj vydatný podíl i slovenští podnikavci Lukáš Bosko a Andrej Pančík. Oba studují na Oxfordu, stejně jako jejich britští spoluzakladatelé, to jim ale ke spokojenosti podle všeho zdaleka nestačí.

S Prizeo chtějí změnit způsob, jak lidé přispívají na charitu. Místo toho, aby přispívali pouze bohatí dávající velké sumy, chtějí dosáhnout toho, že budou přispívat i méně majetní jednotlivci, a to v mnohem menším měřítku. K jejich motivaci by měl napomoci systém, v jehož rámci se za peníze vložené do charity soutěží o zajímavé výhry. Uživatel si jednoduše nakoupí lístky, které v současnosti stojí jednu libru a lze jich koupit libovolný počet, a některé z těchto lístků na konci každého fundraisingového projektu vyhrají ceny, které by se v budoucnu měly soustředit hlavně na známé celebrity a možnost výherců se s nimi osobně potkat.

První partnerem Prizea se stal Stephen Fry, známý britský herec a komik, který od roku 2003 hostí svou televizní show QI (zkratka pro Quite Interesting). Ti, kdo si koupí v rámci této akce lístek, podpoří neziskovou společnost Mind, zabývající se duševními chorobami. Na konci pak budou mít možnost vyhrát VIP účast v pořadu QI, kde mimo jiné dostanou možnost položit otázku podle svého výběru právě Stephenu Fryovi. Z právních důvodů se bohužel prozatím mohou účastnit pouze uživatelé z Velké Británie, což tým Prizea doufá v brzké době změnit.

Všem čtyřem zakladatelům blahopřejeme, těm slovenským ale přeci jen o trochu víc.

 

Total
0
Shares
Další články