Skypicker po investici posiluje, koupil konkurenční WhichAirline.com

Měsíc potom, co brněnský SkyPicker získal investora, začíná nakupovat a připravovat se na svůj plánovaný útok na čelo vyhledávačů levných letenek.

První letošní posilou  Skypickeru je brněnský letenková firma WhichAirline.com, která v tuzemsku už tři roky operuje pod značkou Aletenky.cz. “O ohlášené akvizici můžeme bez nadsázky prohlásit, že David koupil Goliáše,“ říká Oliver Dlouhý, manažer a zakladatel projektu Skypicker.com. Pod Skypicker totiž přechází podle smlouvy i sedmnáct domén a dalších pět facebookových a šest twitterových účtů.

aletenky

Do startupu nasypala společnost Touzimsky Kapital, respektive její nová divize Touzimsky Airlines, řádově desítky milionů korun. Nový partner se  během prosince přidal k Jiřímu Hlavenkovi, který do Skypickeru vložil počátečních 450 tisíc korun.

Loňský obrat Skypickeru přesáhl 10 milionů korun. Díky akvizici WhichAirline ale Dlouhý očekává rychlý růst návštěvnosti, která by teď mohla přesáhnout 500 000 osob uživatelů. V souvislosti s tím by se měl úměrně zvyšovat i obrat – a to až na 50 milionů korun. 

Total
0
Shares
Další články