České startupy SkyPicker a PhoneX se dostaly mezi finalisty soutěže Pioneers Challenge 2015

České projekty Skypicker a PhoneX se dostaly mezi 50 nejzajímavějších a nejlepších startupů letošního Pioneers Festivalu. O zájem investorů v soutěži Pioneers Challenge se jen letos  ucházelo více než 1 600 mezinárodních start-upů.

Jsou tomu dva týdny, co jsme vás zvali na společnou cestu na vídeňský Pioneers Festival. Ten je bezpochyby nejpovedenější start-up akcí v našem regionu, která každoročně na konci května láká do rakouské metropole tisíce účastníků z řad nejen start-upů, ale i médií, investorů a zástupců korporací.

Na Investors Day, který se konal tuto středu, se každoročně kvalifikuje pouze 50 nejlepších, loni se to podařilo českému start-upu jménem VIVI (a dvěma mezinárodním, kde český prvek tvořil mentoring a zajištění investorů ze strany Czech ICT Alliance). Letos se mezi prestižní padesátku prosadili hned dva zástupci České republiky, konkrétně brněnské scény.

PhoneX

PhoneX, odchovanec JIC Innovation parku, nabízí řešení šifrované komunikace (nejen zpráv, volání, ale i souborů) s globálními ambicemi. Mimo jiné se umístili i v TOP 3 soutěže „Houstone, máme startup!”.

PhoneX je také účastníkem pilotního programu Czech ICT Alliance, jehož cílem bylo zajistit vybraným firmám seed investici potřebnou pro nastartování. Díky mentoringu a aktivnímu propojování s potenciálními partnery zajistila Alliance firmě PhoneX prvotní investici v řádu milionů korun.

„O kvalitě tohoto start-upu nás přesvědčil hlavně tým – zakladatelé jsou velmi zkušení nejen po technické, ale i obchodní stránce,“ shrnul Michal Zálešák důvody pro zařazení PhoneXu do pilotního běhu.

PhoneX-Security-product-picture

Kromě do TOP 50 v rámci Pioneers Festivalu získalo PhoneX i nominaci do TOP 30 v prestižním mezinárodním programu „Entrepreneurs in Residence“, který pořádá společnost Cisco. Ředitel PhoneX Security Petr Beneš k tomu říká “Věřím, že stále více společností si uvědomuje hodnotu ztráty citlivých informací a zároveň náročnost aspektu komunikace citlivých dat v rámci internetové či mobilní sítě.

Stále větší zájem o naši aplikaci tak zaznamenáváme nejen z ČR nebo Evropy, ale už i z Asie,” a k účasti na Pioneers Festivalu dodává “Od Pioneers Festivalu očekáváme zviditelnění a možnost prezentovat se v evropském měřítku. Naším plánem je stát se během tří let lídrem evropského segmentu SCS (Security Communication Systems).”

 Skypicker

Vyhledávač výhodných letenek Skypicker nemusíme čtenářům našeho webu představovat, píšeme o něm už dobré tři roky. Poslední dva týdny má ale tým kolem Olivera Dlouhého a Lucie Brešové nárok na dvojnásobné oslavy.  Na pitchování zahraničním novinářům pořádaném minulý pátek CzechInvestem a Socialbakers jako offprogram skvělého Engage 2015 se jim podařilo zaujmout Jima Edwardse a vydobyli si tak článek na prestižním Business Insideru.

Snímek obrazovky 2015-05-29 v 0.57.11

Předevčírem se pak v rámci Pioneers probojovali mezi 16 nejzajímavějších start-upů. Doufali jsme, že se Lucii povede oslnit porotu a dnes oznámíme postup Skypickeru do dalšího kola, finálové osmičky, to se ale bohužel nepodařilo. TOP16 je však obrovským úspěchem a nám nezbývá než poslat do Vídně gratulace.

Snímek obrazovky 2015-05-29 v 0.49.09
Šestnáct nejzajímavějších startupů na Festivalu Pioneers. Lucie Brešová (CFO Skypickeru) úplně vpravo.

Total
0
Shares
Další články