Skype koupil mobilní službu GroupMe

Skype koupil startup GroupMe, službu vytvořenou během pouhých 18 hodin v rámci TechCrunch Disrupt. Služba prostřednictvím mobilní aplikace řeší skupinovou komunikaci.

Aplikaci GroupMe vymyslel Jared Hecht, když jeho snoubenka při organizování dovolené narazila na problém s hromadnou komunikací. Ve chvíli, kdy se mělo vyrážet, e-maily jaksi přestaly stačit. Ne každý měl chytrý telefon, někteří z těch, co jej měli, se k e-mailu nedostali z jiných důvodů. Jared se v tu chvíli rozhodl, že skupinovou komunikaci je třeba pojmout zcela jinak, a vzal si za cíl s tímto řešením osobně přijít. Vítanou záminkou se stal TechCrunch Disrupt Hackday v roce 2010, kde s přítelem Stevem Martuccim během 18 hodin vytvořili první prototyp (který mimochodem od toho dne používali pro vzájemnou komunikaci, což jim posloužilo jako dostatečný důkaz praktičnosti služby).

Od té doby uběhlo něco přes rok a z GroupMe vyrostl regulérní startup se seed investicí 850 tisíc dolarů, k níž později přibyla ještě následná investice 10,6 milionu dolarů. Nyní v historii společnosti přichází další mezník, když slovy Tonyho Batese (šéfa Skype) “po několika měsících jednání” přišla akvizice startupu Skypem. GroupMe, který má v současnosti 20 zaměstnanců, zůstne nezávislou společností se sídlem v New Yorku. Skype nicméně průběžně hodlá zkoumat možnosti integrace se svými službami. Cena, stejně jako další detaily převzetí, zveřejněna nebyla.

UPDATE: Podle AllThingsD za GroupMe Skype zaplatil kolem 85 milionů dolarů.

Via TC

Total
0
Shares
Další články