Čeští herní vývojáři mají za sebou rekordní týden na AppStore

Pokud máte alespoň trochu rádi hry a fandíte českým herním vývojářům, budete dnes po otevření AppStoru nadšení. Hned tři české hry jsou Applem featurované: Mimpi, Mega Dead Pixel a Machinarium dnes ovládají iPhony a iPady po celém světě.

Titulek tohohle článku by taky částečně mohl být ve stylu “Praha strikes back”, protože po dlouhé době herní úspěchy a gratulace nesměřují pouze a jenom na Moravu, ale i do Prahy (dobře, je to jenom 2/5, ale i tak je to pecka). Co všechno se tenhle týden děje? Hry by snad už nemohly být rozdílnější..

Mimpi

Vizuálně nádherný a luxusní puzzle platformer Mimpi od pražských Silicon Jelly vstoupil po zhruba roce vývoje a domlouvání publisherů do AppStoru se vší parádou. Díky spolupráci s distributorem Crescent Moon Games se hned od prvního dne dostali do featured AppStoru a sbírají jednu pozitivní recenzi za druhou. 4,5 hvězdiček z 5 dostali v nadšené recenzi od TouchArcade, po prvním dni ale především také sbírají nadšené recenze od uživatelů. Pokud máte rádi logické a vizuálně vychytané hry, tohle je must have.

Mega Dead Pixel

Druhým pražským zářezem je Mega Dead Pixel od kluků z About Fun. I v tomhle případě se čeští vývojáři spojili s distributorem. Hru vydává pod svými křídly Chillingo (součást EA), což je něco jako vstupenka do nejvyšší ligy stahování (a stejně jako Mimpi, i Mega Dead Pixel je featured v AppStoru, paráda!). Extrémně návyková retro gamesa vyvolává kontroverze – jedni recenzenti ji milují, druzí odsuzují a Mega Dead Pixel na tom může jenom profitovat. Držíme palce!

Machinarium

Zpět na Moravu. Jakub Dvorský a jeho brněnský tým konečně poslali jednu z nejproslavenějších českých indie her i na iPhone (stahujte zde). A Apple to samozřejmě obratem ocenil dalším featurováním.

33rd Division

Ostravští Craneballs si udělali pauzu od extrémně úspěšného Overkillu a do světa pustili 33rd Division, akčně strategickou hru z druhé světové války. Všechno, na co zatím kolegové z Ostravy sáhli, byl úspěch, a pevně věříme, že to tak bude i tentokrát!

DEAD TRIGGER 2

Brněnští Madfinger Games příští týden vydávají Dead Trigger 2, pokračování jedné z nejúspěšnějších her na Android, která kdy vznikla. A předpokládáme, že pokračování bude minimálně stejně úspěšné. A v úplně ideálním případě bude příští týden na AppStoru 5 českých featurovaných her!

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Resumesimo

Další z českých projektů s globálními ambicemi, který představujeme v našem seriálu, se pouští do již nemálo obsazeného odvětví online tvorby životopisů. Už po pár týdnech fungování se chlubí uživateli z celé řady států po celém světě a sebevědomí mu nechybí ani díky slušnému investičnímu zázemí.