Školní sešit.cz má švýcarského investora, získá miliony korun

Teprve sedmánctiletý podnikatel Jakub Rož získal pro svůj projekt Školní sešit.cz a jeho zahraniční obdobu mySchoolNotebook.com švýcarského investora. Částka získaná za minoritní podíl ve společnosti se pohybuje v řádu milionů korun.

Projekt Školní sešit.cz (podrobně jsme vám ho představili v článku před týndem) našel partnera ve švýcarském internetovém investorovi BlackLex, který tímto krokem vstupuje na český trh. BlackLex získává 15 procent firmy mySchoolNotebook s.r.o. za částku, která se pohybuje v řádech milionů korun.

Společným cílem zakladatele a nového investora je globální expanze. Tuzemský trh podle Jakuba Rože neposkytuje projektu tohoto typu dostatečné podmínky pro adekvátní růst a nastavuje hranice, které projekt přerůstá. Digitalizace vzdělávání, v západním světě probíhající proces, se v Česku teprve pomalu rozbíhá.

“Připravujeme anglickou verzi, kterou chceme uvést ve Spojených státech a Velké Británii začátkem školního roku 2011/2012 pod názvem mySchoolNotebook.com,” řekl Rož. Tato mutace bude na rozdíl od té české fungovat na principu freemium, kdy si uživatel může vybrat mezi základní verzí aplikace nebo rozšířenou formou, která za měsíční poplatek nabídne další funkce.

Mladý Internet Backer BlackLex vyhledává investice v oblasti mobilních aplikací a internetu, především ve společnostech ze střední a východní Evropy. Součástí společnosti je AdvisoryBoard, která sdružuje experty z různých oborů sídlící po celém světě. Celý projekt je zaštítěn zakladatelem a CEO Davidem Dostalem. V Německu narozený David Dostal založil svou první internetovou společnost v roce 1996. Vybudoval největší komunitní server pro ženy v zemi www.gyn.de. Donedávna byl spoluvlastníkem a CEO švýcarského investičního fondu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

GoodData oznámila investici dalších 25 milionů dolarů

Původem česká a ve Spojených státech působící společnost GoodData téměř zdvojnásobila své finanční zázemí. V aktuálním třetím kole financování získala od investorů 25 milionů, celkem tedy už 53,5 milionu dolarů (více než 1,1 miliardy korun). Firmu v roce 2007 založili Roman Staněk, Michal Dovrtěl a Zdeněk Svoboda.
Přečtěte si více

Vzniká startupová bublina? Jak to vypadá ve srovnání s tou první internetovou

Do startupů tečou miliardy dolarů. Světová krize ničí tradiční hodnoty a investoři hledají nové možnosti, jak zhodnotit peníze. Velké firmy zjistily, že startupy potřebují k tomu, aby rozhýbaly svoje zatuhlé struktury a procesy. Některým by díky tomu mohla hodně žhavá startupová scéna připomínat internetovou bublinu v přelomu tisíciletí. Málokterý zainvestovaný startup je totiž schopen splnit nadějě, které do něj investor vkládá.