Školní sešit.cz má švýcarského investora, získá miliony korun

Teprve sedmánctiletý podnikatel Jakub Rož získal pro svůj projekt Školní sešit.cz a jeho zahraniční obdobu mySchoolNotebook.com švýcarského investora. Částka získaná za minoritní podíl ve společnosti se pohybuje v řádu milionů korun.

Projekt Školní sešit.cz (podrobně jsme vám ho představili v článku před týndem) našel partnera ve švýcarském internetovém investorovi BlackLex, který tímto krokem vstupuje na český trh. BlackLex získává 15 procent firmy mySchoolNotebook s.r.o. za částku, která se pohybuje v řádech milionů korun.

Společným cílem zakladatele a nového investora je globální expanze. Tuzemský trh podle Jakuba Rože neposkytuje projektu tohoto typu dostatečné podmínky pro adekvátní růst a nastavuje hranice, které projekt přerůstá. Digitalizace vzdělávání, v západním světě probíhající proces, se v Česku teprve pomalu rozbíhá.

“Připravujeme anglickou verzi, kterou chceme uvést ve Spojených státech a Velké Británii začátkem školního roku 2011/2012 pod názvem mySchoolNotebook.com,” řekl Rož. Tato mutace bude na rozdíl od té české fungovat na principu freemium, kdy si uživatel může vybrat mezi základní verzí aplikace nebo rozšířenou formou, která za měsíční poplatek nabídne další funkce.

Mladý Internet Backer BlackLex vyhledává investice v oblasti mobilních aplikací a internetu, především ve společnostech ze střední a východní Evropy. Součástí společnosti je AdvisoryBoard, která sdružuje experty z různých oborů sídlící po celém světě. Celý projekt je zaštítěn zakladatelem a CEO Davidem Dostalem. V Německu narozený David Dostal založil svou první internetovou společnost v roce 1996. Vybudoval největší komunitní server pro ženy v zemi www.gyn.de. Donedávna byl spoluvlastníkem a CEO švýcarského investičního fondu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Startupcamp už zná program, nabídne i cestu do Valley

Úspěšný slovenský formát pravidelných nedělních setkání podnikavců a inovátorů ze všech oblastí začíná svou tradici i v Česku. Poprvé 30. září a pak každou poslední neděli v měsíci. Jak velí původní slovenská tradice a receptura, oficiální program akce bude v první řadě svižný - těšte se proto na úderné 15minutové přednášky, několik pitchů a pak už jen volný networking.
Přečtěte si více

Češi v Silicon Valley: Jak do Valley? Jděte do školy!

I když se na to už skoro zapomnělo, cesta do Silicon Valley nemusí vést jen přes inkubátory či akcelerátory. Jde to i klasičtěji, přes studium, což se navíc nijak nevylučuje s podnikatelskými plány a rozjížděním startupů. Právě naopak. O svoje zkušenosti se v prvním díle z volného seriálu článků od Čechů ze Silicon Valley podělil Hubert Palan.