Skimwords, továrna na odkazy (a peníze)

Novinka od společnosti SkimLinks, která se zabývá tvorbou a správou affiliate odkazů, nabízí online vydavatelům další zajímavou cestu kterak zpeněžit weby. SkimWords automaticky hledá zmínky o produktech v textech a vytváří linky na jejich prodejce. A jako třešničku na dortu umí i geolokaci.

Celé to funguje poměrně jednoduše. SkimWords má k dispozici databázi produktů a obchodníků, kteří tyto produkty prodávají na různých místech světa. Ve chvíli, kdy aplikace nalezne v textu zmínku o produktu, který zná, vytvoří affiliate odkaz k místně nejbližšímu obchodníkovi, jenž danou věc prodává. Tím se liší od tradičně nabízených funkcí SkimLinks, které pouze mění již existující odkazy v affiliate odkazy.

Produkt je v současné době ve fázi betatestování, které probíhá zhruba měsíc. Statistiky od zúčastněných vydavatelů uvádějí, že jim aplikace o 300 procent zvýšila počet stránek, které mají potenciál pro monetizaci. Bohužel již ale neuvádějí, jaká je konverze těchto odkazů a jak na ně reagují uživatelé.

Affiliate odkaz vytvořený přes SkimWords

Aby návštěvníci webových stránek přeci jen trochu tušili, na čem jsou, jsou všechny odkazy vytvořené přes SkimWords náležitě označeny. Tím by se mělo snížit riziko, že budou vnímány jako obtěžující, a zároveň zvýšit proklikovost v případech, kdy čtenáře odkazovaný produkt zajímá. Při podržení kurzoru myši nad odkazem se objeví tooltip s informací o jeho obchodní povaze.

Celá služba je zdarma, stejně jako ostatní produkty nabízené společností SkimLinks. K placení dochází až tehdy, je-li proklik přes odkaz úspěšně konvertován v prodej. V těchto případech si SkimLinks ponechává část provize za zprostředování.

Via TC

Total
0
Shares
Další články