Sing Something z pražského Startup Weekendu míří do světa

Když si do vyhledávače zadáte dotaz “sing something app”, zjistíte, že o téhle aplikaci během posledních dvou dnů napsaly desítky blogů včetně Mashable. A kdo trochu sleduje startupovou scénu, možná si vybaví, že službu stejného jména jsme viděli na dubnovém Startup Weekend Prague. Podobnost to není náhodná.

Aplikace Sing Something je teprve od čtvrtka dostupná v App Store a stojí za ní u nás nikoliv neznámý slovenský tým Jána Ilavského (vítěz dvou AppParade a dalších soutěží) a Vladimíra Hrinčára. O nápadu jsme poprvé slyšeli na konci dubna v rámci prvního pražského Startup Weekendu a už od počátku se jeho tvůrci nijak netajili tím, že se ve větší než malé míře nechali inspirovat úspěchem hry Draw Something, kterou za 200 milionů dolarů koupila Zynga. Doslova tehdy v nadsázce zaznělo, že “good artists copy, great steel”.

Princip Sing Something je přesně takový, jaký očekáváte – uživatel si může nechat z vybraného období a žánru nabídnout tři písničky, přičemž jednu z nich pak nazpívá a pošle některému z přátel, který musí uhodnout a z písmen poskládat její název. K dispozici sice není text písně, aplikace ale nabízí alespoň odkazy na YouTube videa. V současnosti je v databázi asi tisícovka písní ze čtyř kategorií (80. a 90. léta, první desetiletí nového tisíciletí a roky 2010 až 2012) a přibýt by ještě mělo nejméně deset dalších zaměřených na specifické žánry či autory.

Hráči jsou za své výkony odměňováni a s pomocí virtuální měny si ve hře lze pořizovat výhody, které hádání či výběr písní usnadňují.

Pokud vás aplikace a dění kolem ní zajímá, doporučujeme sledovat účty @Split82 a @LokimanSK, facebookovou stránku hry nebo se podívat na zmíněný článek na Mashable.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Chrisem Burrym

Šéf US Market Access Center se přišel do našeho sklepa rozpovídat o tom, proč se oči téhle organizace ze Silicon Valley obrátily právě na Česko, jak chce místním startupům pomoci s expanzí do zahraničí a co chystá pro české angel investory. A protože se podle všeho v našich končinách začneme s Chrisem setkávat častěji, máte nyní ideální příležitost se s ním a jeho názory seznámit.
Přečtěte si více

Ve sklepě s Davidem Sonnenscheinem o korporacích a startupech

David sice původně sám pracoval v několika startupech, nakonec ale skončil v náruči korporace z nejkorporátnějších - SAP. Ta se letos stejně jako mnohé další vydatně opřela do startupů včetně těch českých a slovenských a nás zajímalo, co si od toho obří firmy slibují, co všechno nabízejí a co to říká o jejich vlastních plánech a budoucnosti.