Silicon Valley si připravuje svého kandidáta do Kongresu

Americké silikonové údolí je sice možná symbolem technologického pokroku, pokrok v americké politice mu ale někdy nestačí. To by mohl změnit nový kandidát do Kongresu, mladý demokrat Ro Khanna. Právě tomu špičky Silicon Valley včetně Marka Zuckerberga či Marissy Mayer platí volební kampaň, a on by se tak na oplátku mohl stát jejich mluvčím na nejvyšší politické úrovni.

Současný zástupce Silicon Valley v americkém Kongresu, republikán Mike Honda, je rozhodně sečtělý politik. Těžko od něj ale někdo v 71 letech může čekat, že se kromě politiky bude orientovat i v nejnovějších technologických trendech, potažmo v potřebách informačního a komunikačního průmyslu, symbolizovaného Silikonovým údolím.

Neveselou situaci, kdy se chvílemi zdá, že americká politika stojí proti zájmům Silicon Valley, by mohl změnit mladý demokrat Ro Khanna. Ten nedávno oznámil svou kandidaturu do Kongresu za volební okrsek, který zahrnuje jižní část legendárního údolí. Ve 36 letech za sebou má Khanna nejen práci pro Obamovu vládu, ale co především, podporu špiček technologického odvětví.

Jak jinak si vysvětlit, že za pouhých pár měsíců od doby, kdy Khanna oznámil kandidaturu, vybral od špiček z Valley 1,75 milionu dolarů. To je za tak krátkou dobu vůbec nejvíc, co se kdy podařilo sehnat na kampaň novému kandidátovi, jdoucímu do boje proti soupeři uřadujícímu ve Washingtonu. Honda, který je členem Kongresu již přes deset let a je dvakrát starší než jeho vyzyvatel, zatím na kampaň vybral kolem 80 tisíc dolarů.

Kdo jsou podporovatelé mladého Američana s indickými kořeny, jehož dědeček byl účastníkem Ghándího boje za indickou nezávislost a později indickým ministrem? Podle serveru The Hill mezi ně patří Mark Zuckerberg, Sheryl Sandberg, Marissa Mayer, Marc Benioff (Salesforce) či Mike McCue (mj. Flipboard).

Khanna působí v současnosti jako právník a univerzitní lektor, jeho hlavním zaměřením je právo duševního vlastnictví. V tomto duchu se také nese jeden z jeho prvních požadavků na Washington – zřízení dlouho odkládaného úřadu pro registraci patentů a ochranných známek přímo ve Valley. Khanna a jeho podporovatelé z technologického odvětví to ale nebudou mít snadné. Mike Honda je politicky silným protikandidátem, který již i přes své republikánství získal podporu od některých zvučných demokratických jmen.

Total
0
Shares
Další články