ShopSys získal investici 15 milionů od Incomming Ventures a Reflex Capital Ondřeje Fryce

M

Česká firma ShopSys, specializující se na vývoj internetových obchodů, oznámila investici v celkové výši 15 milionů korun od strategických investorů Incomming Ventures Michala Mičky a Reflex Capital Ondřeje Fryce. Peníze jí mají pomoci ve vývoji technologické platformy a k rozšíření stávajících služeb, včetně zahraniční expanze.

Za investici získává každý z investorů 10procentní podíl ve firmě, což celkovou valuaci ShopSysu posouvá na 75 milionů korun. “My se soustředíme na investice do zajímavých projektů v oblasti e-commerce. ShopSys je leader ve vývoji e-shopů, ve kterém vidíme potenciál růstu a věříme v jeho expanzi na zahraniční trhy,” vysvětluje Michal Mička, zakladatel Incomming Ventures.

ShopSys na trhu působí 14 let a na jeho platformě aktuálně funguje přes 450 e-shopů stavěných na míru, mezi velké zákazníky patří třeba Okay.cz nebo Office Depot. Investice má za cíl kromě upevnění pozice na českém trhu taky rozšířit tým a expandovat do zahraničí s novou open-source e-commerce platformou nazvanou ShopSys Framework.

Jsme otevřeni

“Přes dva roky stavíme na zelené louce ShopSys Framework, otevřenou e-commerce platformu se svoboda (2)škálovatelnou architekturou. Vydáme jej letos jako nejpokročilejší řešení pro stavbu velkých e-shopů, s jeho použitím ušetří vývojářský tým až tisíce programátorských hodin,” říká zakladatel ShopSysu Petr Svoboda.

ShopSys Framework jako open-source systém bude moci využívat kdokoliv neomezeně a zadarmo. S touhle platformou plánuje firma expanzi na evropský a postupně i globální trh, přičemž v souvislosti s expanzí a vývojem open-source řešení firma rozšíří svůj tým v Ostravě, Pardubicích a Žilině.

V e-commerce se pohybuji již téměř dvě dekády a vidím trendy ve vývoji velkých e-shopových řešení. Petr [Svoboda] jde správným směrem, navíc je to zkušený podnikatel a má kolem sebe skvělý tým,” dodává k investici Ondřej Fryc, zakladatel e-shopu Mall.cz a fondu rizikového kapitálu Reflex Capital.

Pro dvojici investorů Mičky a Fryce nejde o první spolupráci – v loňském říjnu oznámili společnou investici ve výši šesti milionů korun do startupu Apifier.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Top virály týdne: Pivo, hudba a vnadná těla

Náš aktuální výběr nejlepších virálů zahrnuje všechno, co můžete v pátek od života chtít. Perfektní pivní zážitek, vysportované dívky a svalnaté muže, taneční party a v zájmu bezpečnosti nechybí ani kondom. Jestli hledáte inspiraci na večer, tady si jistě vyberete.
Přečtěte si více

TOP virály týdne: Zkouška nervů

Jako každý týden, i tentokrát jsme se v redakci obětovali a několik hodin strávili sledováním nejlepších YouTube videí (někdo to dělat musí, že jo). A i tentokrát to stálo za to: k popukání prank od Pepsi, testování nejlepších kamarádů s Carlsbergem, Old Spice s novým šéfem marketingu a neuvěřitelná houpačka. Z Česka přichází stále kvalitnější a sledovanější videa - tentokrát je to Nicky a její megahit Rich Boy!
Přečtěte si více

Rohlík po pěti měsících provozu prý nasazuje ostré tempo. Příští rok chce miliardové tržby

Pět měsíců provozu má právě za sebou Rohlík.cz - projekt Tomáše Čupra a investiční skupiny Miton a Enern. Za tu dobu se má čím chlubit. Meziměsíčně roste počet jeho zákazníků minimálně o stovku procent a tržby o desítky procent. Průměrně dokonce na Rohlíku lidé utrácejí za objednávku čtyřikrát víc než v supermarketu. Co si ještě za tu dobu Rohlík upekl a co přibude? Přinášíme jeho infografiku a věřte: plány jsou opravdu velké.