ShopSys získal investici 15 milionů od Incomming Ventures a Reflex Capital Ondřeje Fryce

M

Česká firma ShopSys, specializující se na vývoj internetových obchodů, oznámila investici v celkové výši 15 milionů korun od strategických investorů Incomming Ventures Michala Mičky a Reflex Capital Ondřeje Fryce. Peníze jí mají pomoci ve vývoji technologické platformy a k rozšíření stávajících služeb, včetně zahraniční expanze.

Za investici získává každý z investorů 10procentní podíl ve firmě, což celkovou valuaci ShopSysu posouvá na 75 milionů korun. “My se soustředíme na investice do zajímavých projektů v oblasti e-commerce. ShopSys je leader ve vývoji e-shopů, ve kterém vidíme potenciál růstu a věříme v jeho expanzi na zahraniční trhy,” vysvětluje Michal Mička, zakladatel Incomming Ventures.

ShopSys na trhu působí 14 let a na jeho platformě aktuálně funguje přes 450 e-shopů stavěných na míru, mezi velké zákazníky patří třeba Okay.cz nebo Office Depot. Investice má za cíl kromě upevnění pozice na českém trhu taky rozšířit tým a expandovat do zahraničí s novou open-source e-commerce platformou nazvanou ShopSys Framework.

Jsme otevřeni

“Přes dva roky stavíme na zelené louce ShopSys Framework, otevřenou e-commerce platformu se svoboda (2)škálovatelnou architekturou. Vydáme jej letos jako nejpokročilejší řešení pro stavbu velkých e-shopů, s jeho použitím ušetří vývojářský tým až tisíce programátorských hodin,” říká zakladatel ShopSysu Petr Svoboda.

ShopSys Framework jako open-source systém bude moci využívat kdokoliv neomezeně a zadarmo. S touhle platformou plánuje firma expanzi na evropský a postupně i globální trh, přičemž v souvislosti s expanzí a vývojem open-source řešení firma rozšíří svůj tým v Ostravě, Pardubicích a Žilině.

V e-commerce se pohybuji již téměř dvě dekády a vidím trendy ve vývoji velkých e-shopových řešení. Petr [Svoboda] jde správným směrem, navíc je to zkušený podnikatel a má kolem sebe skvělý tým,” dodává k investici Ondřej Fryc, zakladatel e-shopu Mall.cz a fondu rizikového kapitálu Reflex Capital.

Pro dvojici investorů Mičky a Fryce nejde o první spolupráci – v loňském říjnu oznámili společnou investici ve výši šesti milionů korun do startupu Apifier.

Total
0
Shares
Další články