Shipito je v první dvacítce nejrychleji rostoucích firem v LA

Osmnácté místo v Los Angeles. To je zatím, minimálně mediálně, nejlepší výkon Vanharovy firmy. Shipito se rychle rozjelo, otevřelo nový sklad a přijalo nové lidi. Počet zaměstnanců se loni ustálil na čísle 164.

V roce 2012 otevřel brněnský rodák John Vanhara nový sklad na severu Nevady. “Je to zhruba 45 minut od Rena a má kolem 7400 metrů čtvereční.  Jsme v dosahu jiných distribučních center jako třeba Amazonu nebo Barnes & Noble,” vysvětluje Vanhara.

Zpomalil se trochu růst na jednom z hlavních trhů Shipita. V Rusku totiž přibylo spousty konkurence. “Bohužel tam už dávno nejsme nejlevnější, možná jsme spíš jednou z dražších firem. Navíc jsou s Ruskem jenom problémy, takže je těžké zlevňovat,” vysvětluje Vanhara s tím, že naopak začali razantně růst v Brazílii.  “Brazílie je teď naším třetím nejdůležitějším trhem. Hned po Rusku a Austrálii,” tvrdí podnikatel, který  vyznává především školu života, ale víceméně mu to zatím vychází. Například nenávidí schůzky, není si úplně jistý přínosem investorů a do Ameriky by nejradši posílal všechny zájemce o podnikání povinně. 

Největší hrozba pro podnikání Johna Vanhary je pravděpodobně Amazon. “Tak nějak douvám, že Amazon nebude schopen postavit plně zásobené sklady všude. Takže pořád vidím dost velké příležitosti pro firmy jako je právě Shipito, které umožní nakupovat na druhém konci světa,” dodává Vanhara.

Total
0
Shares
Další články