SharyGo spouští službu Partner, půjčovny všeho druhu díky tomu vstupují do 21. století

Platforma na půjčování věcí mezi lidmi SharyGo rozšiřuje své portfólio o zavedené půjčovny. Služba s názvem SharyGo Partner byla uvedena do provozu po měsíčním testování, během kterého se nabídka rozšířila o tři tisíce předmětů na půjčení.

SharyGo je virtuální tržiště, kde si mezi sebou lidé mohou půjčovat věci, a to především ty, jejichž nákup je pro příležitostné použití neekonomický. Služba vznikla během letošního léta, od té doby již stihla získat investici v řádu desítek milionů korun.

Nyní SharyGo výrazně rozšiřuje nabídku nabízených předmětů na půjčení. Díky spuštění programu Partner rozbíhá spolupráci se zavedenými půjčovnami. „Pro profesionální půjčovny je vstup na online platformu většinou složitý a představuje vysoké náklady. My jim to umožníme a nabídneme veškerý servis. Současně díky nim můžeme značně rozšířit portfólio naší nabídky pro zákazníky,“ říká zakladatel a ředitel Dan Erlebach.

Expanze i další novinky

Podle jeho odhadu trh půjčoven v České republice nabízí 800 tisíc předmětů k zápůjčce, přičemž v samotných půjčovnách konkurenci nevidí: „Naopak, naším cílem je navázat partnerství výhodné pro všechny.“

Zleva Dan Erlebach (CEO SharyGo) a investoři Jan Zadák a Hynek Sagan (Armex Group)

Nejbližším cílem je pro SharyGo navýšit nabídku předmětů na deset tisíc ze současných přibližně čtyř tisíc. Tomu pomohou půjčovny jako HR System (zaměřující se na nářadí a stavební techniku, nikoliv human resources), FilmCrew (se zařízením pro filmové profesionály) nebo třeba For Events (s vybavením pro pořádání eventů).

Začátkem roku 2018 pak platforma plánuje spustit další novinky – dopravu i pojištění zapůjčených předmětů. Tím ale ambice firmy nekončí, do konce příštího roku chce působení rozšířit z Prahy, Brna, Ostravy, Hradce Králové a Hodonína do všech měst s více než 70 tisíci obyvateli, nabízet až 100 tisíc předmětů a realizovat tisíc výpůjček měsíčně.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Brněnský startup Celebrio má investora, získal miliony korun

Do společnosti Celebrio Software, která se zaměřuje na tvorbu systému pro seniory, vstoupil v srpnu jako investor Petr Zámečník. Výměnou za minoritní podíl vložil do firmy investici v řádu jednotek milionů korun. Přesnější podmínky dohody zatím zveřejněny nebyly, podle informací v obchodním rejstříku drží Zámečník od 14. srpna přesně 50 procent firmy.