Seznamte se: Gelato

Kombinace realtime streamu informací ze sociálních sítí a online seznamování, to je přesně ten nápad, který stojí za velice zajímavým startupem.

S klasickým vytvářením profilu se tady nepotkáte. Gelato si místo toho samo bere informace z vašich účtů na sítích jako je Facebook, Twitter, Netflix, Pandora nebo Flickr a tyto informace zobrazuje v reálném čase. Takový profil je podle zakladatele, Steva Odoma, mnohem autentičtější, a co víc, nemusíte na jeho vytváření strávit ani zlomek času, po který byste vytvářeli statický profil na běžné seznamce. Také odpadají starosti s updatováním profilu, on to totiž dělá sám od sebe.

“Seznamky se za posledních minimálně pět let prakticky nezměnily,” myslí si Odom. “Přitom jsem měl pocit, že když budu někoho následovat pár týdnů na Twitteru, udělám si mnohem lepší obrázek o tom, co je zač.”

Vyhledávání je snadné

Potenciální partneři se vyhledávají podle základních informací jako pohlaví, věk a orientace. Kromě toho, pokud budete mít určitou představu o nějakém koníčku nebo jiné charakteristice, kterou by váš partner měl splňovat, není nic jednoduššího, než k vyhledávání přidat klíčové slovo, třeba “fotbal” nebo “jazz”, a podle toho budou vypadat i výsledky. Když naleznete někoho, kdo vás zaujme, můžete sledovat jeho chování, návyky, nebo třeba hudební vkus podle aktivit na jednotlivých partnerských sítích.

Navíc díky propojení s účty z jiných sociálních sítí je nižší pravděpodobnost, že si budete psát s někým s falešnou identitou, což na normálních seznamkách není nic neobvyklého. Přátelé z Facebooku nebo Twitteru mohou váš účet ověřit, že je pravý, za což získáte extra body.

Nastavitelná ochrana soukromí

Určitě ale každého napadne, že stránka, kde o něm bude k dispozici souhrn informací ze všech jeho sociálních sítí, které využívá, a ještě k tomu veřejně, by mohla ohrozit jeho soukromí. Z tohoto důvodu je možné povolit zobrazení některých informací z vašeho profilu pouze vašim přátelům, či některé informace nebo některé sociální sítě úplně vynechat.

Za projektem Gelato stojí výše citovaný Steve Odom, který ho celý zrealizoval sám.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Registrace do Startup Show končí zítra. Kdo už se přihlásil?

Soutěž, která přináší maximum zpětné vazby startupům: veřejné profily, veřejné diskuse, otevřená hodnocení poroty, nemilosrdná kritika léčící byznysplány. A ti nejlepší mohou získat milionovou investici a další ceny. Tak se představuje letošní inovovaná podoba soutěže WebExpo Startup Show. Možnost přihlašovat své projekty končí v pátek 31. srpna.