Seznam se příští rok naplno zaměří na českou startupovou scénu

Seznam to příští rok myslí se startupy vážně, a tak připravuje na příští rok sérií vlastních akcí. Kromě silnějšího sepětí se StartupYardem chce spolupracovat i s brněnským StarCube a rozjede sedánky se studenty a začínajícími podnikateli s názvem Odpoledne se Seznamem.

Odpoledne se Seznamem navazuje na úspěšná Odpoledne s vývojáři, které už má tuzemská internetová jednička za sebou. Seznam se chce na nových setkáních “podělit o své know-how se začínajícími podnikateli, studenty i širokou veřejností,” se píše na blogu portálu.

Firma vidí největší problém tuzemských startupů hlavně v tom, že podnikatelé nejsou moc zběhlí v nastavením obchodních modelů a strategií, propojením podnikatelského myšlení s vývojem produktů a v testování svých nápadů v reálném světě. Každopádně první sešlost bude už na konci ledna.

O tom, že Seznam příští rok bude jedním z  pilířů nové strategie StartupYardu už jsme psali. Firma se chce přiblížit i brněnským startupům. Proto rozšíří i spolupráci s jihomoravským akcelerátorem StarCube, který pro příští rok oznámil proměnu v především hardwarový akcelerátor. Seznam chce tamním týmům poskytnout konzultace nápadů a produktů se zkušenými odborníky.

Total
0
Shares
Další články