Seznam.cz chce pomoci vzniku databáze českých startupů

Seznam se rozhodl pomoci vytvořit databázi českých začínajících podnikatelů. Údaje o českých startupech bude shromažďovat ve službě Firmy.cz, aby se v nich dalo dále hledat a údaje využívat například pro společnou spolupráci. Pokud se vás to týká, za minutu času to určitě stojí.

Česká internetová jednička se již druhým rokem intenzivněji věnuje české startupové scéně. Letos se Seznam rozhodl investičně vstoupit do aktuálního běhu akcelerátoru StartupYard, chce se ale této oblasti věnovat i více. Díky podpoře pražského Startupcampu se zrodil nápad sesbírat informace o firmách, které o své místo na slunci musí ještě bojovat.

Mohou vyplnit krátký formulář na napoveda.seznam.cz/cz/firmy/projekt-ceske-startupy-a-seznam.cz, a údaje o nich se propíší do katalogu Firmy.cz. Cílem tohoto projektu je nabídnout kontakty na začínající podnikatele na jednom místě, v plánu je ale s databází dále pracovat a zvažují se i další funkce.

Sběr informací začal v pátek 22. února a registrace podnikatelů je zcela zdarma. Seznam podle slov na svém blogu doufá, že takto nasbírané informace pomohou například větší spolupráci mezi začínajícími podnikateli, nebo jim pomohou, aby se o jejich službách dozvědělo více lidí.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Lenkou Kučerovou

Příběhům a názorům českých podnikatelů na Silicon Valley jsme se věnovali už několikrát, tentokrát jsme ale mohli vyzpovídat osobu vůbec nejpovolanější. Hostem v našem sklepě se stala Lenka Kučerová, která vede tamní projekt Czech Accelerator a zastupuje Czechinvest.