Seznam.cz chce pomoci vzniku databáze českých startupů

Seznam se rozhodl pomoci vytvořit databázi českých začínajících podnikatelů. Údaje o českých startupech bude shromažďovat ve službě Firmy.cz, aby se v nich dalo dále hledat a údaje využívat například pro společnou spolupráci. Pokud se vás to týká, za minutu času to určitě stojí.

Česká internetová jednička se již druhým rokem intenzivněji věnuje české startupové scéně. Letos se Seznam rozhodl investičně vstoupit do aktuálního běhu akcelerátoru StartupYard, chce se ale této oblasti věnovat i více. Díky podpoře pražského Startupcampu se zrodil nápad sesbírat informace o firmách, které o své místo na slunci musí ještě bojovat.

Mohou vyplnit krátký formulář na napoveda.seznam.cz/cz/firmy/projekt-ceske-startupy-a-seznam.cz, a údaje o nich se propíší do katalogu Firmy.cz. Cílem tohoto projektu je nabídnout kontakty na začínající podnikatele na jednom místě, v plánu je ale s databází dále pracovat a zvažují se i další funkce.

Sběr informací začal v pátek 22. února a registrace podnikatelů je zcela zdarma. Seznam podle slov na svém blogu doufá, že takto nasbírané informace pomohou například větší spolupráci mezi začínajícími podnikateli, nebo jim pomohou, aby se o jejich službách dozvědělo více lidí.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Největší databáze investic WhoGotFunded.com je online

Pokud si chcete bez velké námahy udržet opravdu dobrý přehled o tom, kam zrovna tečou peníze investorů, moc možností zatím nemáte. Pro novináře, investory, analytiky i podnikatele je ale nyní k dispozici nová služba, která neustále prohledává web a v reálném čase přehledně třídí všechny informace o investicích do firem napříč odvětvími a státy.