Selfie je mrtvé, ať žije video-selfie! Aplikace Dubsmash válcuje trh

Selfie je stále trend. Teď se ale tenhle fenoméně dostal na novou úroveň – vzniklo video-selfie. Aplikace Dubsmash ale nejen video-selfie nahraje, ještě ho propojí s vybranou hláškou – z filmu, seriálu nebo s hudebním úryvkem.

Selfie je stále trend. Teď se ale tenhle fenoméně dostal na novou úroveň – vzniklo video-selfie. Aplikace Dubsmash ale nejen video-selfie nahraje, navíc ho ještě propojí s vybranou hláškou – z filmu, seriálu nebo s hudebním úryvkem. Co teď letí? Pobavte se taky.

Kdo by totiž nechtěl zpívat jako populární Mimoňové nebo zaujmout Joeyho hláškou “Ahoj, jak to jde” z přátel? Jak se ukazuje, málokdo.

Zakladatelé Jonas Drüppel, Roland Grenke a Daniel Taschik se potkali na loňském Hackathonu v Berlíně. Základní verzi Dubsmashe zvládli za víkend a ukázali ji kamarádům a příbuzným – a ti se náramně bavili, jak uvádějí tvůrci. Oficiálního spuštění se aplikace dočkala v listopadu a teď už má miliony stažení. Baví se ti, co video pořizují i jeho diváci. Úspěšné spoty mají stovky tisíc zhlédnutí.

https://www.youtube.com/watch?v=ZVnrfUloJNg

Lidi se prostě chtějí bavit

Úspěch se dostavil po dvou nezdařených pokusech na iOS zaujmout. Mimo jiné po podobné, ale údajně příliš komplexní a veřejné aplikaci Starlize, ze které vyšlo najevo, že lidé se chtějí bavit prostřednictvím soukromých zpráv. Takže Dubsmash posílá tahle selfiečka třeba přes facebookový Messenger nebo po WhatsAppu.

Do třetice se to povedlo: přesně sedm dní po vydání aplikace se dostali na první příčku stahovaných záležitostí v Německu. A tenhle úspěch pak opakovali ještě v 29 státech, včetně třeba Velké Británie, Francie nebo Nizozemska.

dubsmash screen

“Už v říjnu jsme na prototyp aplikace měli velmi dobrou zpětnou vazbu, a díky tomu jsme získali dojem, že jsme našli něco zajímavého pro hodně lidí,” říká spoluzakladatel zázraku Roland Grenke. V říjnu také trojka dělala první veřejný rozhovor a od té doby se o nich nepřestává psát.

Přestože Dubsmash je aplikace, která si vydobyla řádnou pozornost, plány na její zpeněžení zatím nejsou. “Nabízejí se například určité filtry nebo dodatečné zvuky,” nastiňuje Roland, k rozdělení na placený a neplacený obsah ale zatím nedošlo.

Monetizaci by podle představ zakladatelů mohly nabídnout i značky jako vlastníci práv hlášek. Nebo aspoň přimhouřit oko – jak tvůrci na konci října totiž přiznali, nedochází vlastně ani k případnému řešení autorských práv podkladů. Zatím si prý nikdo nestěžoval.

Total
0
Shares
Další články