Seedcamp 2009: rekapitulace vítězných projektů

Evropský program na podporu startupů, Seedcamp, ohlásil vítěze svého celoročního výběrového řízení. Závěrečné týdenní soustředení bylo intenzivní a vzešly z něj opravdu výběrové projekty.

Každý startup získal odměnu ve výši 50 tisíc €, které může využít na rozvoj svého projektu, výměnou za což si Seedcamp ukrojí podíl ve společnosti ve výši 5-10%. Každý z vítězných projektů nyní stráví další tři měsíce v Londýně, kde budou autoři intenzivně pracovat na rozvoji svého startupu. Více o celé akci jsme psali v zevrubném článku Seedcamp: šance pro začínající firmy.

Vítězné projekty pro letošní rok

Boxed IceBoxed Ice (Velká Británie) – Cílem tohoto projektu je vývoj komplexních řešení pro systémové administrátory. Prvním uvedeným produktem je aplikace pro monitoring serveru, umístěná na adrese www.serverdensity.com. Zakladatel David Mytton oslavil v době pořádání Seedcampu teprve 22. narozeniny, s programováním začal v 15 letech a již dvě firmy úspěšně odprodal. Kromě toho je v závěrečném ročníků práv na univerzitě v Birminghamu.

BrainientBrainient (Rumunsko) – Další produkt mladého mozku, tentokrát 23letého Emi Gala z Bukurešti, pro něhož je Brainient třetím vlastním podnikem. Brainient je technologie, která dovoluje monetizovat internetové video. Publisheři videa mohou zvolit nejvhodnější reklamu pro své video a do videa vložit anotace, díky kterým bude k videu přidružena síť affiliates. Podobná myšlenka, jako v případě Skimlinks.

CodilityCodility (Polsko) – Software Codility usnadňuje výběr developerů pomocí automatického vyhodnocování testů pro kodéry, které je jinak třeba vyhodnocovat individuálně. Velmi zajímavý projekt pro společnosti, které potřebují najímat kvalitní kodéry ve velkém. Codility má zákazníky v Číne a Hong Kongu.

ErplyErply (Estonsko) – Podnikový informační systém pro současnou generaci malých a středních podniků. Jádrem projektu je teze, že současné podnikové informační systémy jsou zastaralé a nemohou vyhovovat požadavkům moderních firem a startupů. Erply má přes 200 platících zákazníků na čtyřech trzích a dosáhli vyrovnání výnosů s náklady. Na papíře zní Erply relativně nudně, je ale třeba mít na mysli příklady jako SAP – Erply může být SAPem pro nový věk.

Patients Know BestPatients Know Best (Velká Británie) – Projekt z Cambridge, který se snaží postavit chybějící most mezi doktory a pacienty, přičemž pacienty by měli mít nad svojí léčbou kontrolu. Zatím dosáhli prvního významného úspěchu, kdy byl jejich software implementován v nemocnici Addenbrooke v Cambridge. Zajímavé je, že CEO společnosti je zároveň doktor i developer.

TalasimTalasim (Střední Východ) – Pokus o něco jako MTV pro arabský svět v online verzi. Arabský internet má 400 miliónů uživatelů, chybí mu ale obsahová saturace. Vzhledem k cenzuře, která v daném regiónu vládne, se ale není čemu divit. Talasim funguje dva roky a trhu zjevně rozumí dobře – jeho obsah je syndikován do novin, rádia i televize, přičemž veškerý obsah je založený na komedii. Rozhodně odvážný projekt.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: TopMonks

S rozvojem nových médií a komunikačních technologií se rozvíjí i nabídka služeb, které se snaží zprostředkovat nejrůznější mikrozakázky. Ty jsou určeny pro jednotlivce, kteří jsou zrovna k dispozici ve vhodný okamžik s potřebnými schopnostmi, na vhodném místě nebo s potřebným vybavením. Stále je ale co dohánět a nový typ zaměstnávání chce prosadit i český tým kolem Jiřího Fabiána.