Sdílení věcí zaujalo investory, SharyGo dostalo na rozvoj desítky milionů

Startup SharyGo, který stojí za platformou pro půjčování věcí mezi jednotlivci, získal zásadní investici. Do služby vložily desítky milionů korun Armex Group a Jan Zadák.

SharyGo je virtuální tržiště, kde si mezi sebou lidé mohou půjčovat věci, a to především ty, jejichž nákup je pro příležitostné použití neekonomický. Služba byla spuštěna teprve letos v létě a investory tedy přitáhla velice rychle. Prostředky mají být použity na vývoj produktu, personální růst a doplnění dalších služeb.

„Za pár měsíců fungování se nám potvrdilo, že má služba SharyGo své místo na trhu a je o ni velký zájem. Našim cílem je teď vytvořit největší internetovou půjčovnu věcí na českém internetu a zákazníkům tak nabídnout naprosto unikátní a bezpečnou službu, která bude součástí jejich každodenních životů,” komentuje investici Dan Erlebach, CEO SharyGo.

Investice od zkušeného Zadáka

Jan Zadák, jeden z nejúspěšnějších Čechů v IT byznysu, který 20 let působil na nejvyšších pozicích ve společnosti Hewlett-Packard, svou investici odůvodňuje důvěrou v byznys jako takový, i důvěrou v osobu zakladatele SharyGo.

„V letošním roce jsem analyzoval v České republice více než 50 startupů. U SharyGo se mi líbí byznys model, možnosti růstu a v neposlední řadě věřím zakladateli jako osobě a člověku,“ říká Zadák a dodává: „SharyGo platforma umožňuje všem lidem využívat produkty, jejichž pořízení by bylo v mnoha případech nemyslitelné nebo neekonomické.”

Zleva Dan Erlebach (CEO SharyGo), Jan Zadák a Hynek Sagan (Armex Group)

Ve službě pochopitelně vidí potenciál i druhý z investorů, severočeská podnikatelská skupina Armex Group.

„SharyGo pro nás představuje dokonalou symbiózu skvělého nápadu, odhodlaného a kvalitního CEO a také výjimečného partnera a spoluinvestora s dlouholetými zkušenostmi. Když dáme tyto všechny faktory dohromady, nebylo příliš těžké se pro vstup do projektu rozhodnout,” tvrdí Martin Matzke, jednatel ARMEX Technologies, který má ve skupině na starosti spolupráci se startupy.

Konceptu SharyGo současné trendy sdílené ekonomiky nahrávají, protože názor, že pro jednorázové využití věcí, jako je vrtačka či nosič na kolo, už zkrátka nákup nedává smysl, zastává čím dál více lidí. Erlebach se například chlubí, že dnes stále populárnější drony si lidé na SharyGo půjčí nejlevněji na trhu.

Co se týče dalšího rozvoje firmy, Erlebach a jeho spolupracovníci plánují v nejbližší budoucnosti službu obohatit také o možnost pojištění a dopravy. Plánována je pak rovněž expanze do dalších měst nad 70 tisíc obyvatel.

Internetová půjčovna SharyGo je aktuálně dostupná v Praze, Brně, Ostravě, Hradci Králové a v Hodoníně. Má přes 2 000 registrovaných uživatelů a v nabídce přes 600 předmětů k zápůjčce. Očekávání investorů i Erlebacha jsou nicméně ambiciozní. Do roka má nabídka předmětů vyrůst na 100 000 a služba má díky pokrytí alespoň sedmdesátitisícových měst zprostředkovávat tisíce výpůjček měsíčně.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Inkubátor InovaJET přijme v dubnu nové firmy, je správný čas na přihlášky

Inkubátor ČVUT InovaJET v pražských Dejvicích přijímá do svých prostor k dubnu 2013 nové technologické inovativní projekty. Jeho dveře jsou otevřeny všem studentům, absolventům a akademikům českých univerzit s podnikatelským nápadem nebo projektem. InovaJET nabízí na 18 měsíců kompletní zázemí, zkušené mentory a poradenský tým a v neposlední řadě i napojení na živou komunitu malých a středních firem.