Šance týdne: Startupy Jakuba Havrlanta hledají posily

PHP programátoři, front-end vývojáři, ale taky kreativní redaktor pro internetový magazín. Služby Bileto a Storyous z portfolia skupiny Rockaway hledají posily a nabízejí za tvrdou práci náležitou odměnu, fajn prostředí s příjemnými lidmi a možnost být u toho, když se mění internet.

Pokud máte bezbřehou chuť po nových věcech, umíte anglicky a dobře píšete kusy kódu nebo třeba články, máte aktuálně hned několik příležitostí v nastupujícím startupovém rychlíku s názvem Rockaway. Jaké přesně?

Už brzy Storyous spustí internetový magazín určený obchodníkům a profesionálům z gastronomické scény. Troufnete si postavit se do čela business-to-business blogu zaměřeného na gastronomii? Přehled v oboru, chuť navazovat kontakty a umění vyjádřit myšlenku jsou samozřejmě výhodou.

Náplň práce? Naprogramovat web v PHP, podílet se na tvorbě nových funkcí a příležitost ovlivnit vše, na čem se bude pracovat. A při tom ideálně sedět se zbytkem party v kanceláři na Florenci a chodit třeba na burgery do Palandy. Pozitivní vztah k jídlu je předností!

Úkolem Bileta je sjednotit a zjednodušit nákup elektronických jízdenek tak, aby si je mohla koupit i vaše babička. A to se neobejde bez boření technologických bariér. Apache je minulostí, jede se v NGINX a ZendServeru, vše běží na ultra-rychlém frameworku PhalconPHP a spoustě dalších progresivních technologií jako RabbitMQ nebo Elastic Search. Systém staví na cloudu a naučíte se pracovat s technologiemi Amazonu EC2, RDS, S3, CloudFront, ElastiCache či SNS. A hlavně budete u toho,

Kašlete na staré IE, tady se dělá mobile-first webová aplikace bez závislosti na rozlišení či DPI (přesně tak, Retinou to začíná). Základem front-endu je Html5 a CCS3 stavěné na SASS + Compassu. Kdo se nebojí samostatné práce a rozvíjení již hotových šablon dle daných grafických principů a pravidel, nebude litovat.

Jakub Havrlant sjednotil všechny své aktivity pod skupinu Rockaway v polovině minulého roku. Na jeho konci obraty projektů uvnitř skupiny dosáhly hranice 780 milionů korun. Rockaway se specializuje na internetové projekty, které mají přesah do offline světa a mají šanci změnit uživatelské chování. Letos plánuje Havrlant prostřednictvím nově otevřeného fondu Rockaway Capital vložit 300 milionů korun do českých i zahraničních projektů z oblasti consumer internet a e-commerce a rozhodně bude zajímavé být u toho.

Total
0
Shares
Další články