SafeFuture kombinací unikátního softwaru a vlastní obnovitelné energie nabízí nejdostupnější výpočetní výkon na světě

Obrovský výpočetní výkon je celosvětově nedostatkové zboží. Přitom přední filmová studia, vědecké výzkumy nebo kryptoměny se bez něj neobejdou. Proto se výpočetní výkon různě pronajímá a česká firma SafeFuture přišla na způsob, jak být nejlevnější na světě. Díky unikátnímu softwaru a vlastním energetickým zdrojům generují výpočetní výkon levněji než konkurence. Navíc se můžete zapojit i vy s vaším serverem.

Největší poptávka po výpočetním výkonu vzniká ve třech oblastech: rendering videa, skupinové výpočty dle zadání (například velké biochemické analýzy pro vědecké ústavy) a analýza virtuálních měn.

„Naše aktivum je výpočetní výkon. Toho je na světě celkově nedostatek, my jsme navíc schopni jej poskytovat až o třicet procent levněji než nejlevnější konkurence, a to právě díky unikátnímu softwarovému řešení a vlastním energetickým zdrojům,“ říká Martin Šuba, CEO firmy SafeFuture, který v minulosti působil například v inovační společnosti Creative Dock.

Martin Šuba, CEO SafeFuture

SafeFuture rozhodně není jedinou renderovací farmou na světě. Prodejem výpočetní kapacity se po celém světě zabývá mnoho firem a agregaci poptávky a nabídky zajišťují také různá tržiště. Na několika z nich působí i právě SafeFuture a díky tomu může alokovat výpočetní výkon do jednotlivých aktivit na základě toho, jak jsou v daný moment ziskové. Tím pak diverzifikuje své riziko.

Alternativní zhodnocení peněz

„Využíváme portfolio činností, které jsou na zcela oddělených trzích, díky tomu můžeme zajistit stabilní a bezpečný výnos,“ komentuje Šuba strategii své firmy. Není to ale hlavní přednost SafeFuture. Konkurenční výhoda je především v kombinaci levné energie z vlastních obnovitelných zdrojů, zejména vodních elektráren, a unikátního softwarového řešení. To si v SafeFuture vyvinuli na míru vlastním potřebám a zajišťuje jim větší efektivitu a také vyšší výnosy z investice do hardwaru.

To pak vede také k tomu, že SafeFuture nabízí možnost investovat a podílet se na úspěchu komukoliv, kdo hledá alternativní formy zhodnocování volných peněz. Pražská firma nabízí možnost zakoupit server, která si zařadí do své sítě a od investora jej dva roky pronajímá. Každý měsíc tak vyplatí část investice, zhodnocení po dvou letech je pak 15 procent. Zároveň investorovi zůstává hardware ve vlastnictví.

Již nyní, zhruba měsíc po otevření možnosti investovat, si proto SafeFuture pronajímá od desítek klientů přes stovku serverů. Do konce roku by inovativní projekt chtěl počet serverů zdesetinásobit, větší objem totiž nabízí další možnosti úspor.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Apiary

Když se bohaté zkušenosti z rozjezdu společnosti jakou je GoodData spojí s programátorským nadšením, dobrým týmem a účastí v předním světovém akcelerátoru, nemůže být k úspěchu daleko. Apiary bezpochyby patří mezi ty ambicióznější české projekty a se zvučnou investicí do začátku vypadá jeho budoucnost přinejmenším velmi nadějně.