Rozhodnuto. S Czech ICT Alliance jedou do Silicon Valley dva startupy – Manta a realPad

Ve Wayře se ve středu večer rozhodlo o tom, kdo získá od Czech ICT Alliance, Rockaway a dalších partnerů podporu na tříměsíční pobyt v Silicon Valley. Vítězové jsou hned dva.
Czech ICT Alliance @ Silicon Valley
Akcelerátor Runway firmy Rockaway Capital.

Šest firem, jedna příležitost. Peníze, mentoring a kanceláře na tři měsíce přímo v srdci továrny na americké sny – kalifornském Silicon Valley. Do výběrového řízení projektu Czech ICT Incubator, který má mladé podnikatele akcelerovat k větším ziskům, růstu a zahraniční expanzi, se přihlásilo 30 začínajících firem. Do finále se dostalo 6 z nich.

Rozhodující pitche se odehrály před publikem v pražské Wayře – tuzemském akcelerátoru pro začínající projekty ze střední a východní Evropy. A během tří prezentací bylo skoro jasno. Nad ostatními totiž vyčnívalo suverénní představení projektu Manta Tools jedním z jeho lídrů, Petrem Štípkem.

Czech ICT Incubator @ Silicon Valley
Petr Štípek, Manta Tools

Manta, na rozdíl od většiny přítomné konkurence, přesně věděla a uměla představit, co dělá, na koho cílí a jak se dostane dál. Firma se věnuje analýze firemní byznys inteligence pro větší společnosti (např. banky) skrz svoje hotové “big data analysis řešení”. Na trhu už nějakou dobu působí, a tak letos čeká tržby kolem milionu dolarů.

“I proto můžeme trochu uvažovat nad tím, jestli je to ještě vůbec startup,” uvedl pro Tyinternety český zástupce v porotě Dušan Zábrodský z investiční skupiny Rockaway a dodal: “Přesto pro mě byla Manta jasná téměř od začátku. Na čem jsme se nemohli shodnout bylo, kdo bude ten druhý.”

Czech ICT Incubator @ Silicon Valley
Marián Škvarek, realPad

Tím se nakonec stal tým kolem aplikace realPad. To je komplexním CRM pro menší a středně velké realitní společnosti. Porotci ho vybrali i s ohledem na stále se rozvíjející americký stavební trh. V realPadu vidí potenciál, který sice nenahradí velké hráče, ale svoji pozici na trhu může díky přesnému cílení najít.

“Velké firmy chtějí komplexní, uzavřené řešení – třeba jako má Apple. Menší a střední podniky ale chtějí víc volnosti a přizpůsobení – tak, jako má Android. My jsme pak ten Android pro realitní firmy,” poznamenal pro Tyinternety  zakladatel firmy Marián Škvarek a dodal: “Nebojíme se, jdeme si tam zahrát takovou ligu mistrů.”

Sales především

Pro oba týmy je výjezd do Spojených států hlavně obchodní příležitostí, jak nabrat nové klienty a potkat se s těmi stávajícími. Manta pak chce nejpozději třetí měsíc svého výjezdu založit už rovnou pobočku, kde zůstane jeden zástupce firmy, který bude pokrývat tamní trh.

Firmy odletí do Kalifornie ještě v průběhu února. Vrátit by se měly v květnu. ICT Alliance spolu s partnery vyšlou další začínající byznysmeny do Silicon Valley letos ještě dvakrát.

Czech ICT Incubator @ Silicon Valley
Vítězný tým Manta Tools

Za celým projektem stojí vedle ICT Alliance a Rockaway také CzechInvest a společnost Seznam.

Finalisté Czech ICT Incubator @ Silicon Valley

Ve Wayře se představili tyto týmy (seřazeni podle pořadí pitche) :

  1. iShopping
  2. Portadi
  3. Manta Tools
  4. mJobs.tv
  5. EasyCore (realPad)
  6. BrandCloud

Total
0
Shares
Další články