Rostock Poplar, Lamaica, Liftago, Storyous – trocha videí ze StartupCampu

Průměrný Čech kopíruje a podprůměrný ani to. Michael Rostock Poplar se rozpovídal o tom, jak vidí českou startupovou scénu. A byla to zábava, i když občas trochu štiplavá.

“Pořád žijeme v relativní bídě, protože jsou tu tak maximálně dva globální startupy. Bublina tu ale ještě není, protože investoři do startupů nedávají tolik peněz, aby je to mohlo v případě průšvihu položit,” tvrdí Poplar, který nedávno nasypal peníze do brněnského ORM Designer.

Storyous

Není to Foursquare, ale je to trochu něco podobného. Aplikace pomůže najít, najíst se a zaplatit v restauraci. Restauratéři zase na druhou stranu dostanou  tablet s protiaplikací, takzvaného mobilního číšníka. Storyous ve zkratce.

 

Lamaica

Mobilní obchoďák. Celou objednávku ze zapojených e-shopů zvládá Lamaica sama v rámci své aplikace. Šikovná věcička pro e-shopy. 

Liftago

O téhle taxíkové aplikaci se hodně mluví. Po StartupCampu se jim ozvali hned tři investoři. Tak uvidíme, jestli se jim ta velká rána povede.

Tak a to je všechno z minulého StartupCampu, ale nezapomeňte, že ten říjnový proběhne tentokrát už teď ve sváteční pondělí. Těšit se můžete na rozhovor s Milošem Endrlem z Geewy a především pak na vzácnou networkingovou příležitost: výročí vzniku Československa s námi před Pioneers Festivalem přijede v autobusech oslavit i geekovská komunita z Amsterodamu a Budapešti (více info zde: http://internationalgeektogether.com/event/igtgoestoprague).

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pražská Wayra je otevřena, máme fotky i první dojmy

Tak a je to tu. Třetí plnohodnotný akcelerační program pro startupy se v České republice rozjel a Wayra včera oficiálně odstartovala. Podívejte se alespoň virtuálně dovnitř a dozvíte se i pár bonusových informací o některých přijatých projektech, které se nám podařilo posbírat v rámci společného usrkávání piva.