Roman Staněk se dostal do žebříčku nejvlivnějších lidí IT světa

Šéf aktuálně jednoho z nejúspěšnějších českých startupů (byť on sám by ho možná označil spíš za americký) Good Data byl zařazen do žebříčku nejdůležitějších lidí v byznysu velkých dat. Cesta Romana Staňka tak stále víc a víc připomíná podnikatelskou pohádku. Nebo americký sen, chcete-li.

Pětinásobný růst tržeb, čtyřicet uzavřených obchodů za šestimístné cifry a osm tisíc klientů včetně GE, Time Warner Cable nebo Pandory. To byl loňský rok pro Romana Staňka.

I letošek vypadá dobře. Jeho firma už po šesti letech od startu získala od investorů 75 milionů dolarů a pořád roste. I proto ho kolegové z Business Insideru vybrali do padesátky nejdůležitějších lidí ve světě velkých dat. Světa, kde se má jen letos protočit 296 miliard dolarů. Zařadil se tak po bok šéfů Oraclu, IBM, Dellu, SAPu nebo také třeba vedle autora Linuxu – Linuse Torvaldse.

Poté, co Staněk před čtrnácti lety prodal NetBeans americkému Sun Microsystems, se mu v roce 2006 povedl ještě jeden pěkný kousek se Systinetem – prodáno za 106 milionů dolarů Mercury Interactive. Zjevně se mu nejlépe podniká v Silicon Valley a vůči Česku a vlastně celé Evropě není úplně vřelý (řekli bychom vám proč, ale ten článek pořízený za našeho únorového výletu do Valley bohužel nesmíme zveřejnit), Čechů má nicméně v týmu víc než dost. O zkušenosti se dělí na blogu i na Twitteru a pár velmi zajímavých zkušeností s podnikáním v Americe utrousil i na festivalu Pioneers:

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Pavel Doležal: Proč si český stát a startupy nerozumí

Zatím se zdá, že stát potřeby startupů moc nepochopil. Nebo tak alespoň působí jeho dosavadní nevydařená komunikace. Jenže i na straně startupů je velký kus viny a uzavírat se ve své hezké růžové bublině už prostě není dál možné. Investor Pavel Doležal sepsal svůj protestblog, v němž nikoho nešetří a hřebíčky bije po hlavičkách hlava nehlava.