Rok fungování Rohlik.cz v datech: Desetitisíce zákazníků, dvouciferný růst každý měsíc. Podívejte se na infografiku

Do segmentu online prodeje potravin vstoupil Rohlik.cz před rokem, za ten čas využili jeho služby desítky tisíc lidí. V létě získal investici v desítkách milionů korun, když se spoluvlastníkem stala logistická společnost HOPI a kromě Prahy začal rozvážet taky v Brně. TyInternety vám přinášejí přehled faktů, které společnost při příležitosti prvního výročí zveřejnila. Ukazují nejen data o firmě, ale tak trochu i o českém online zákazníkovi.

Do segmentu online prodeje potravin vstoupil Rohlik.cz před rokem, za ten čas využili jeho služby desítky tisíc lidí. V létě získal investici v desítkách milionů korun, když se spoluvlastníkem stala logistická společnost HOPI a kromě Prahy začal rozvážet taky v Brně. TyInternety vám přinášejí přehled faktů, které společnost při příležitosti prvního výročí zveřejnila. Ukazují nejen data o firmě, ale tak trochu i o českém online zákazníkovi.

  • Zákazníci preferují dodání zboží ten samý den. 82 procent objednávek doručoval Rohlik expresně, i když je odložení termínu dovozu cenově výhodnější variantou.
  • Průměrná hodnota objednávky byla ve srovnání s běžným supermarketovým nákupem čtyřikrát vyšší.
  • Nejsilnějším dnem objednávání je pátek, v průběhu týdne nejvíce lidí objednávají od pátku do pondělí.
  • Jak je v e-shopech obvyklí, většina objednávek přichází v pracovní době, mezi dopoledne mezi 10. a 11. hodinou, po obědě pak mezi 16. a 18. hodinou.
  • Online nákupy se od těch normálních neliší v struktuře nákupu – nejprodávanějšími kategoriemi jsou čerstvé výrobky: pečivo, ovoce a zelenina a mléčné výrobky.

Rohlik infografika

„Online nakupování je u nás stále novinkou. Budujeme úplně nový trh a snažíme se změnit desetiletí zažité návyky. Podle statistik za první rok se nám to daří. Nejenže neustále roste počet zákazníků, ale třeba na placení předem se ukazuje, že nám důvěřují. Přitom důvěra je klíčová, přece jen přesvědčujeme lidi o tom, že za ně umíme koupit to, co by si sami chtěli vybrat,“ shrnuje Tomáš Čupr, spoluzakladatel Rohlik.cz.

Podívejte se taky, jak vypadala data projektu za prvních pět měsíců.

Rohlik_infografika_prvni_mesice

Konkurence ale nespí, za dobu fungování Rohlik.cz svůj vlastní online obchod s potravinami Kolonial.cz spustil také E-Commerce Holding, jeden provozuje také Tesco a nejbližší soupeřící firmy uzavírá Košík.cz. Nepřímou konkurencí s drogistickým zbožím a plánovaným doručováním do 90 minut je pak specializovaný Ageo.cz.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Adopce autorů, darování výkonu a další. Podpořte nás moderně!

Tak nějak už nás přestalo bavit nadávat, že z reklamy je málo peněz, a že snaha vydělávat na online obsahu je snad ještě horší nápad než založit si dnes slevový server. A tak jsme se rozhodli přispět do diskuze o monetizaci internetových médií vlastním experimentem a vyzkoušet i některé úplně nové cesty. Podívejte se, s čím jsme přišli...