Rockaway Ventures investovalo do Techloop.io, které teď expanduje mimo ČR

Český startup Techloop.io, snažící se o konec spamu a začátek transparentnosti v IT recruitmentu, obdržel počáteční kapitál od investiční firmy Rockaway Ventures. Její výši sice firmy nezveřejnily, ale seed investice má pomoct v plánované expanzi po střední a východní Evropě. První na řadu přijde ještě v lednu slovenský trh.

Od doby svého vzniku v lednu 2016 využili služby startupu tisíce vývojářů a stovky společností. Počet nových uživatelů Techloopu roste o 50 procent měsíčně. Získaná investice podle vyjádření společnosti umožní vedle expanze pokračovat ve vylepšení produktu. V lednu je plánován vstup na slovenský trh a krátce poté i na polský a maďarský.

„Máme z investice od Rockaway Ventures velkou radost, už proto, že existuje mezi našimi společnostmi mnoho synergií. Rockaway je pro nás skvělým partnerem – má jedinečnou reputaci v budování online tržišť ve střední a východní Evropě, je velkým zaměstnavatelem IT talentů a v neposlední řadě přispívá k rozvoji IT komunity pomocí různých akcí,“ řekl k investici Joao Duarte, CEO a spoluzakladatel Techloopu.

Investice a taky samotná expanze na další trhy v Techloopu ale přichází o něco později, než bylo v původním plánu. Jeden ze tří zakladatelů startupu Andrew Elliott nám v červenci v rozhovoru prozradil, že s investicí počítají do dvou měsíců a expanze na Slovensko, do Polska a do Maďarska měla přijít v loňském roce.

„Máme do budoucna velmi ambiciózní plány. Chceme, aby se Techloop stal dominantním hráčem na trhu IT pozic v celé střední a východní Evropě. Už nyní se rozhlížíme po dalších regionech, které by mohly z našeho modelu profitovat. Investice od Rockaway a jejich zkušenosti nám pomohou naše plány rychle naplnit,“ doplňuje COO a druhý ze tří zakladatelů společnosti, Paul Cooper.

Investice navíc přichází v době, kdy Techloop představuje vylepšení stávající platformy. „Společnosti i vývojáři jistě ocení jednodušší registraci, propracovanější možnost vyhledávání a mnohá zlepšení celkového výkonu platformy,“ myslí si Joao Duarte.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Ve sklepě s Valou a Sesseljou, autorkami filmu Startup Kids

Islanďanky Vala Halldorsdottir a Sesselja Vilhjalmsdottir strávily se svým filmem Startup Kids skoro týden v Česku, a protože obyvatele téhle zemičky člověk nepotkává každý den, byly tentokrát okruhy rozhovoru o něco širší. Velmi nás totiž lákalo dozvědět se něco víc o islandské bankovní krizi, receptu na její řešení a až překvapivě pozitivních dopadech na mentalitu národa i chuť lidí k podnikání.