Rockaway posiluje cestovatelskou divizi, vložilo peníze do německé B2B travel služby Voya

Rockaway Ventures společně s dvěma dalšími fondy poslalo peníze do mladé německé společnosti Voya. S Founders Capital a MOTU Ventures vede investici do series A, a to řádově v hodnotě jednotek milionů eur – podle vyjádření Rockaway jde o sedmimístné číslo. Voya sídlící v Hamburku poskytuje B2B cestovatelské služby, komplet propojené v jedné aplikaci.

Voya poskytuje online rezervace služebních cest pro malé a střední podniky s rozpočtem od 250 tisíc po 2,5 milionu eur. Říká o sobě, že mění obchodní cesty – používá umělou inteligenci „s asistencí lidí“ a nabízí všechny služby, které by mohli cestující používat, v jedné aplikaci. Aktuálně ji používá přes 150 firem. Investoři Global Founders Capital i MOTU Ventures jí poslali peníze už dřív, k dalším patří kromě zmíněných i 500 Startups. Společnost aktuálně rozšiřuje týmy ve všech svých lokalitách. Peníze chce kromě nabírání lidí použít na další rozvoj produktu.

„Na sektor korporátního cestování se intenzivně díváme už delší dobu v souvislosti s naší znalostí cestovního ruchu a geografickou expanzí na západní trhy. Voya nás přesvědčila svým plnohodnotným produktovým řešením, počínaje rezervací jednotlivých služeb až po firemní řízení cestovních nákladů, a především silným týmem, který má schopnost táhnout věci kupředu,“ říká Viktor Fischer z Rockaway Ventures.

Digitalizaci B2B cestování vidí Rockaway jako jednu z dalších oblastí směřování cestovního ruchu. V Německu v tomto segmentu malé a střední firmy sice utratí asi 40 miliard eur, většinou se ale spoléhají na offline kanály.

„Firmy všech velikostí dnes plýtvají svým časem hledáním a rezervací těch správných služeb v rámci cestování svých zaměstnanců za pomoci nedigitálních a pro daný účel velmi slabých nástrojů. Chceme být nejjednodušší a nejrychlejší cestou, jak řídit korporátní cestování s cílem být průkopníky v poskytování skutečně individuálních a personalizovaných možností,“ dodává Maximilian Lober, spoluzakladatel Voya.

Maximilian Lober, spoluzakladatel Voya

Rockaway už má v oblasti cestovního ruchu řadu aktivit, které táhne především Invia Group působící na sedmi evropských trzích. Její transakce dosahují objemu 1,4 miliardy eur a loni její služby využily přes 3 miliony lidí, přes portály ab-in-der-urlaub.de, fluege.de, travelplanet.pl i českou, slovenskou a maďarskou Invii.

Total
0
Shares
Další články