Rockaway chce telemedicínu pro všechny – je partnerem nového projektu portálu uLékaře

Největší česká zdravotní online poradna uLékáře.cz spouští nový projekt v oblasti telemedicíny, jehož strategickým partnerem pro další rozvoj se stala investiční skupina Rockaway. Nový koncept do českého zdravotnictví přináší tým lékařů vedený doktorem Tomášem Šebkem. Do tří let projekt plánuje deset milionů pacientů a napojenou síť efektivně fungujících zdravotnických zařízení.

„Telemedicína pro nás byla zajímavá od začátku, ale doteď jsme nenarazili na projekt, kterému bychom opravdu důvěřovali. Až vize a hlavně tým, který stojí za uLékaře.cz, nás přesvědčil,“ říká šéf Rockaway Ventures, Viktor Fischer.

Telemedicína reaguje na rozvoj informačních a telekomunikačních technologií s cílem poskytovat zdravotní péči a zajistit výměnu zdravotnických informací na dálku. „Telemedicína dnes dobře funguje například v USA nebo ve skandinávských zemích a začíná pronikat i do prostředí českého zdravotnictví,“ říká Šebek, zakladatel společnosti.

Podle Šebka přes web uLékaře.cz hledá řešení svého zdravotního problému stále víc lidí. „Máme ty nejlepší předpoklady být první volbou pro pacienty v rámci vzdálených lékařských konzultací a v případě složitějších diagnóz i zajistit efektivní řešení v partnerském zdravotnickém zařízení,“ uvádí s tím, že stanovenou ambicí je komplexně se postarat o deset milionů pojištěnců.

ulekare-telemedicina

Finančním, ale taky strategickým partnerem, který aktivně pomáhá v rozvoji telemedicínského projektu, je startupová divize Rockaway Ventures patřící do investiční skupiny Rockaway Jakuba Havrlanta.

„Naší strategií je přinášet tradičním odvětvím online alternativu, aby je lidé mohli využívat i v internetovém prostředí, které se stalo nedílnou součástí našich životů. Jsme přesvědčeni, že zdravotnictví je oborem, který si svou online dostupnost zaslouží a lidé na ni už čekají,“ doplňuje Fischer.

Rockaway Ventures si projekty, do kterých hodlá investovat, dobře vybírá. Podle čeho? Víc než na projektu prý záleží na týmu – o tom s námi mluvil Viktor Fischer v nedávném rozhovoru . Tým samozřejmě nestačí, potřebná je prioritizace a taky, jak dodal, je nutné “mít koule”. Viktora můžete vidět i na našem Startup & Smartup Summitu.

Total
0
Shares
Další články