Rockaway Blockchain oznamuje vstup do projektu Vega – protokolu pro decentralizované obchodování s deriváty

Blockchain divize české investiční skupiny Rockaway Capital se rozhodla vstoupit do projektu Vega a přidala se tak do skupiny VC investorů vedené investiční společností Pantera Capital.

Rockaway Blockchain vstupuje do projektu Vega zabývající se vývojem technologií pro decentralizované obchodování derivátů. Jedná se o seed financování ve výši 5 milionů dolarů. Rockaway Blockchain se soustřeďuje na investice do oblasti finančnictví, kde vidí trakci a přidanou hodnotu této nové technologie.

Do globální skupiny strategicky vybraných podporovatelů kromě Rockaway Blockchain a Pantera Capital patří Xpring (Ripple), Hashed, NGC Ventures, gumi Cryptos Capital, KR1, Eden Block, Focus Labs, Greenfield One, Monday Capital a RSK Ecosystem Fund.

Obchodování s krypto deriváty dosahuje denního objemu 5.6 miliard USD, který v porovnání s deriváty na tradičních trzích v denních objemech 1.5 bilionu USD reprezentuje signifikantní potenciál růstu,“ řekl Viktor Fischer, partner Rockaway Blockchain.

Společnost Vega má ambiciózní cíl – vyvinout a implementovat protokol pro decentralizované obchodování derivátů, které je bezpečné a bez nutnosti úschovy. Vega je řešení navržené s cílem vyhnout se problémům v oblasti škálování a výkonu, které jsou spojeny s použitím tradiční blockchainové technologie pro kryptoměny jako je Ethereum nebo Bitcoin.

Tým společnosti Vega má díky významným zkušenostem v oblasti obchodování, tržní infrastruktury, kryptografie, blockchainu, softwarového inženýrství, strategie a rozvoje podnikání jedinečnou pozici k urychlení růstu vznikajícího decentralizovaného obchodního ekosystému.

Barney Mannerings, zakladatel a akcionář Vega Holdings Limited, dodává: „Podporujeme právo na spolupráci a svobodný obchod. Privilegované instituce a zprostředkovatelé až příliš dlouho udržovali finanční systém rigidní a nakloněný ve svůj prospěch. Účastníci trhu nemusí podléhat neetickému přivlastňování zisků, monitorování a kontrole ze strany těchto privilegovaných institucí, není to žádoucí ani nezbytné.“

Společnost Vega se v současné době zaměřuje na dokončení a testování první verze základního protokolu. Její tým také zahajuje iniciativy zaměřené na komunitu s cílem zaujmout vývojáře, obchodníky a ekosystémové partnery.

Total
0
Shares
Další články