Robin Raszka z TechStars: Jak nám napsal Steve

Už podruhé se pro Tyinternety rozepsal Robin Raszka, který se právě vyhřívá v epicentru žhavé newyorské startup scény. V rámci TechStars se neustále děje spousta pozoruhodných věcí kolem americko-česko-venezuelského startupu Piictu a i tentokrát je to čtení, které stojí za to.

Tak a máme za sebou další týden v TechStars s Piictu. Jsem si jistý, že to byl asi nejvíc crazy týden za celou dobu, co jsem v businessu. Nastřádalo se mi vícero témat, o která se chci podělit, ale než tak udělám, chtěl bych ještě říct pár vět k vlně, kterou nastartoval můj předchozí článek.

Fakt, že se na naší tech scéně úspěch neodpouští, asi už větsina lidí, kteří něco dokázali, poznala. A je mi to hrozně líto, protože si myslím, že i díky této typicky české vlastnosti nemuže být u nás něco, co by alespoň připomínalo Silicon Valley či Silicon Square (Union Square area v NYC).

Přestože je v US hodně konkurenční prostředí, tak si tady lidé nezávidí a nikdo nikoho neobviňuje. Nikdo tu nepoučuje, že on by to udělal jinak a lépe, že tohle je zlodějna a podobně. Nikdo tady prostě nebrečí. A například článek o Resumesimo je pro mě důkazem, že v Česku to je jinak. Dokud si tohle neurovnáme ve vlastních řadách, tak to tady bude stále stát za prd.

Tak a teď začneme už s tím příjemnějším.

Minulý víkend jsem napsal Stevovi e-mail s tím, že by mě zajímalo, co si myslí o Piictu a Photovine a jestli nemá nějakou radu. O tom, že za pár dnů odejde z Applu, jsem samozřejmě neměl tušení. Odepsal mi hned v pondělí pro něj typickou krátkou odpovědí: “Sue them.” Pobavili jsme tím celé TechStars a zase jsme ukázali, jak jsme cool startup :-). Vstup do týdne to byl fámozní, možná to bude poprvé, co Steve odepsal lidem z takové končiny, jako je Česká republika.

O tři dny později se nám navíc podařilo získat zajímavý seed investment. Zatím nemůžu komentovat výši, protože je tahle informace součástí PR mašinérie, kterou teprve plánujeme a měli bychom to spustit do dvou týdnů. Nicméně řekněme to tak, že pro začátek není výhled na první milion dolarů vůbec špatný, ale na Demo Day bychom k tomu rádi ještě jednu nulu přidali.

Ještě o něco později ale teprve přišla ta vůbec nejzajímavější informace za celý minulý týden. Bylo asi 21:30 a odcházeli jsme s Petrem z kanclu. Po cestě zpět jsme se zastavili na jídlo a volá Federico: “Photovine is getting down!!!” Co následovalo je asi jasné, svolali jsme tým a sešli jsme se v našem oblíbeném roof top baru, abychom to pořádně zapili. Vodka tekla proudem a naší kolegové z Venezuely se urputně snažili držet s námi krok, ale po chvíli to vzdali.

Na jednu stranu je mi lidí, kteří pracovali ve Slide, líto. Na nečem dělali a z ničeho nic jim to típli. Na druhou stranu… jsem rád. Bez ohledu na to, že tím, že nás okopírovali, nám pomáháli od začátku své existence a pomohli nám akcelerovat růst niche marketu, který se tu snažíme expandovat. +1. Tím jsme si zase trošku vylepšili image v TechStars. Hodně lidí nám od té doby píše, že Piictu vyhrálo, a že nám to přejí.

No, článek se podle mého už trošku protáhl, takže jsem do něj už nevtěsnal ještě jednu věc ohledně naší tech scény, kterou si nechám na víkend a přiští týden to pustím na Tyinternety a na náš blog. A jo, asi to bude na delší povídání.

Jinak jsme teda ještě zažili zemětřesení a o víkendu hurikán Irene, který jsme přečkali v bezpečí irského pubu. Nouzové zásoby piva jsme ale nakonec ani nepotřebovali…

 

Autorem článku je Robin Raszka, lead designer a spoluzakladatel @tapmates, product designer @piictu a “simplifier”. Jeho tweetnutí hledejte na účtu @robinraszka, jeho domovskou společnost na webu Tapmates.com.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Soutěž adVENTURE ukázala české startupy zase trochu jinak

Letošní ročník tradiční soutěže zaměřené na podporu rozvoje inovativních firem a komercializaci výsledků výzkumu přinesl pestrý a poměrně osvěžující pohled na českou startup scénu. Nejúspěšnější nakonec byla trojice Spoteee, Celebrio a BuddyBet, i ostatní účastníci přehlídky ale pomohli ukázat, že podnikatelský duch v Česku žije a zdaleka se neomezuje jen na jednoduché webové služby.