Rixty umožňuje dětem měnit drobné za virtuální peníze

Hráči sociálních her mají další možnost, jak nakupovat virtuální zboží bez nutnosti vlastnit kreditní kartu. V mnoha ohledech novátorská platební služba Rixty/Coinstar již ukazuje nadějné výsledky a zužitkovat chce především drobné mince. A to nejen od dětí, ale také od dospělých.

O podobně originálním systému Kwedit jsme vás již informovali a Rixty je dalším důkazem, že když jde o získávání zdánlivě nedostupných peněz, kreativita startupů nezná mezí. Na rozdíl od nevymahatelných příslibů splacení na Kweditu se však systém Rixty opírá o ryze materiální zajištění. Společnost v obchodech rozmístila na 10 tisíc automatů, do kterých lze házet mince i bankovky a prostřednictvím uživatelského pinu je proměňovat na herní kredity připisované k účtu. Celkem 20 tisíc obchodů pak nabízí předplacené karty.

Podstatných 30 dolarů navíc

Protože firma vznikla už v roce 2007 a letos v lednu oznámila příliv dalších investic ve výši jednoho a čtvrt milionu dolarů, má už k dispozici celkem průkazná data. Uživatelé služby utrácejí v průměru velmi slušných 30 dolarů měsíčně, z čehož 28 dolarů putuje na Facebook. Zajímavé je také to, že 75 procent uživatelů nakoupí prostřednictvím Rixty během prvních 24 hodin od založení účtu a průměrný věk dokonce činí 26 let. Zdaleka tak nejde jen o děti, i když i ty budou tvořit značnou část klientely, ale také o dospělé hráče, kteří kreditní kartu mít něchtějí nebo z nějakého důvodu nemohou.

Uživatelé Rixty jsou také velice věrní, protože i ti, kteří si svůj účet založili v lednu minulého roku, údajně stále utrácejí svých průměrných 30 dolarů měsíčně. Rovných 70 procent všech uživatelů pak skutečně nevlastní kreditní kartu. Podle šéfa Rixty Teda Soroma potřebují vydavatelé online her právě nyní využívat alternativní systémy placení, zejména s ohledem na zpřísnění podmínek pro vydávání kreditních karet ze strany finančních ústavů. Rixty už mezi své platební metody zařadilo přes 50 společností vyrábějících sociální, příležitostné a MMO hry. Oficiální virtuální měnou jsou takzvané gPotatoes.

Via VB

Total
0
Shares
Další články