Rezervační systém Restu to rozjíždí naostro s novou aplikací

Rezervační systém vzniklý z bývalého Alakarte.cz má novou aplikaci a zároveň s ní i nový model, který zavádí do rezervací zábavný prvek a’la Foursquare.

Restaurace dostaly během letošního roku několik nových nástrojů, které mohou zpříjemnit hostům zamlouvání stolů. Oproti víceméně konzervativní webové prezentaci, která už nějakou chvilku funguje, je nová aplikace Restu mnohem divočejší. Je to prostě hra.

Za každou rezervaci dostane uživatel body, které může proměnit na ceny v podobě slev nebo služeb partnerů. Supraphone on-line nabízí slevu padesát korun, Silicon Jelly svou nejnovější hru Mimpy, Martinus ve svém knihkupectví knížku o padesát korun levnější a třeba parta kolem iPhonephoto.cz dá na výběr jedné superfotoaplikace zadarmo.

Plány Restu jsou totiž opravdu smělé. A to i díky investici od Mitonu. „Statistiky na Alakarte.cz, respektive Restu.cz, mluví úplně jasně – Češi si bez ohledu na dobu chtějí užít život a dobře se najíst v restauraci, která o ně bude pečovat. Věříme, že tento trend bude pokračovat vyšším tempem a proto jsme se rozhodli, že je nejvyšší čas vstoupit do tohoto byznysu,” komentoval budoucí vizi portálu Milan Zemánek z Mitonu.

A nový přístup je znát. “Momentálně nás využívá kolem 750 restaurací a do konce roku bychom se rádi dostali na dvojnásobek,” popisuje své plány šéf startupu Pavel Suchánek. Kromě Restu se ale o místní hospody perou už i další startupy jako třeba Bookio nebo Reservio.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Kickstarter v datech: Létající pizza, skateboard i nejúspěšnější český projekt

Největší internetová platforma pro společné financování projektů ukázala, co dovede. Tahle pokladnice na peníze loni pro projekty dokázala vybrat přes půl miliardy dolarů, což odpovídá asi tisícovce (samozřejmě dolarů) za minutu. Projekty na něm dokázaly přesvědčit 3,3 milionu lidí k tomu, aby z kapes vyndaly peněženky a finance přislíbily.