Řežábova Time is Limited, vyvijející software na zlepšení produktivity firem, získala tři miliony eur

Firma Time is Limited vyvíjející software na sledování produktivity týmů zakladatele Jana Řežába získala investici tři miliony eur (téměř 80 milionů korun). Investici vedl jeden z předních startupových investorů v Evropě Mike Chalfen s přispěním fondu Accel.

Investice má sloužit na další budování platformy pro velké korporáty, které chtějí zlepšovat svoji produktivitu pomocí rozpoznávání klíčových ukazatelů. Podle studie Harvard Business Review z roku 2017 je totiž až 71 procent všech meetingů podle CEO a top manažerů firem neproduktivních.

Podobná zjištění pomohla stvořit novou vlnu softwarových nástrojů, které se snaží produktivitu firem řešit. Většina z nich však pozornost věnuje jen úzce zaměřené oblasti, což vytváří roztříštěný trh s izolovanými uživateli – bez reálného řešení produktivity celých firem.

„Produktivita je klíčovou prioritou všech vedoucích pracovníků firem. S platformou Time is Ltd. se snažíme přinést insighty, které velkým firmám pomáhají jejich produktivitu zlepšovat a pomocí toho zvyšovat spokojenost zaměstnanců. Nikdo nechce neproduktivní meetingy nebo ztrácet svůj čas nad reporty z několika různých nástrojů a aplikací,“ popisuje Řežáb.

Firma Time is Ltd., kterou Řežáb založil společně s Cyrilem Höschlem v roce 2017, tak na jednom místě spojuje data z několika jiných softwarů jako Office 365, G Suite nebo Slack a na základě strojového učení pomáhá vytvářet pochopitelně reporty. To umožňuje firmám pracovat efektivněji a zlepšovat každodenní produktivitu na celofiremní úrovni.

„Miluju hledání skvělých týmů vyvíjejících nové, datově řízené služby, které mohou být vytvořeny využitím důležitých, ale nedostatečně využívaných souborů dat. Produktivita je jedním z největších světových trhů se softwarem, ale postrádá hlubokou analýzu, která by velkým podnikům umožnila inteligentní řízení provozu,“ uvedl investor Chalfen, který se ve firmě stane součástí představenstva.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Bakodo: naskenujte čárový kód a mějte jasno

Asi už jste také někdy přemýšleli, jestli věc, kterou máte v nákupním košíku, opravdu stojí za ty peníze. Pro uživatele iPhonu je tady služba Bakodo, která umí přečíst čárový kód a ihned vám ze své databáze vyhodí všechny informace, které jsou o produktu dostupné. Nově i včetně recenzí a zkušeností přátel.
Přečtěte si více

Brněnský startup Celebrio má investora, získal miliony korun

Do společnosti Celebrio Software, která se zaměřuje na tvorbu systému pro seniory, vstoupil v srpnu jako investor Petr Zámečník. Výměnou za minoritní podíl vložil do firmy investici v řádu jednotek milionů korun. Přesnější podmínky dohody zatím zveřejněny nebyly, podle informací v obchodním rejstříku drží Zámečník od 14. srpna přesně 50 procent firmy.