Revolut získává evropskou bankovní licenci, spustí běžné účty i spotřebitelské úvěry

Britský fintech startup Revolut získal evropskou bankovní licenci a dnes odkryl své plány na uvedení služeb běžného účtu, spotřebitelských úvěrů a bezpoplatkového obchodování s deriváty.

Revolut uvede nové produkty během příštího roku. Před vstupem na klíčové trhy jako je Velká Británie, Francie, Německo a Polsko, se však zaměřuje na menší evropské země.

V době svého vzniku před třemi lety Revolut lákal uživatele na možnost platit a převádět peníze v zahraničí za podmínek aktuálního mezibankovního kurzu. Od té doby společnost nabrala přes tři miliony uživatelů díky svým přehledům o výdajích, nastavení limitů a chytrým nástrojům na šetření.

V prosinci loňského roku začal Revolut svým uživatelům nabízet operace v kryptoměnách přímo v aplikaci a v srpnu firma oznámila své plány na uvedení bezpoplatkového obchodování s deriváty.

Nová bankovní licence umožní uživatelům posílat na své účty v Revolutu výplaty, které budou kryté až do výše 100 000 eur díky evropskému systému pojištění vkladů. Revolut také zahájí práci na poskytování debetního čerpání, osobních i podnikatelských úvěrů díky zajímavým sazbám ve srovnání s velkými bankovními domy.

Se zajištěnou bankovní licencí, postupujícím vývojem bezpoplatkového obchodu s akciemi a díky pěti novým mezinárodním trhům v poslední fázi spuštění dostává Revolut své pověsti “Amazonu v bankovnictví”. Naše vize je jednoduchá: jedna aplikace s desítkami milionů uživatelů, která řeší každý aspekt vašich financí v kombinaci nejlepší ceny a technologie,” říká Nik Storonsky, Founder & CEO Revolutu.

Zavedení do půlroku

Revolut avizuje, že zavádění nově získané licence napříč Evropou proběhne v horizontu tří až šesti měsíců. Firma se nejprve zaměří na britský, francouzský a polský trh.

Vedle expanze na mezinárodní trhy a budování platformy pro bezpoplatkový obchod je jedním z klíčových oblastí také úvěrování. Revolut plánuje jednak nabídku běžných debetních nástrojů, ale také osobní a podnikové půjčky s výhodnými úrokovými sazbami.

“Naším cílem je umožnit retailovým i business zákazníkům zažádat o půjčku během dvou minut skrze aplikaci a získat tak peníze téměř okamžitě přímo na účet. Chceme odstranit byrokratické procesy a přijít s levnější službou oproti tradičním poskytovatelům půjček,” říká Storonsky.

Nikolay Storonsky

Během posledních 12 měsíců zaznamenal Revolut kosmický růst. Společnost otevírá denně mezi osmi a deseti tisíci účty a měsíční objem provedených transakcí se přehoupl přes čtyři miliardy dolarů. Tržby Revolutu meziročně vzrostly o pětinásobek.

Revolut rovněž oznámil své plány na expanzi mimo Evropu, a to do Spojených Států, Kanady, Singapuru, Japonska, Austrálie a na Nový Zéland. Vstup na trh všech zmíněných zemí se chystá na začátek roku 2019. Globální expanze umožní stávajícím klientům z UK i Evropy operovat v podmínkách všech zmíněných trhů a převádět peníze v nových měnách.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Předposlední týden v červnu si rezervujte na Startup Summit. Bude to jízda!

Czechs & Slovaks meet West, West meets Czechs & Slovaks. To je podtitul červnového Startup Summitu, který se letos plně přepne do angličtiny, přivede zahraniční řečníky i média, nabídne soutěž pro začínající firmy pod vedením amerických investorů a využije přítomnost jinak těžko dostupných hostů z USA, Británie, Německa, Nizozemí a dalších zemí i formou úzce zaměřených workshopů.