Revolut rozšiřuje podporu kryptoměn o Ripple a Bitcoin Cash. Chce z nich udělat mainstream

V prosinci loňského roku začal britský fintechový startup Revolut nabízet možnost kupovat, držet a prodávat kryptoměny přímo ve své aplikaci. Aktuálně rozšiřuje jejich podporu o další dvě. Bitcoin, Litecoin a Ethereum doplní Ripple (XRP) a Bitcoin Cash (BCH).

Zpráva přichází jen několik dnů poté, co startup oznámil oficiální vstup na český trh a plnou podporu české koruny. Zmiňované kryptoměny jde nakupovat přímo za 25 klasických měn, díky aplikaci během několika sekund. Uživatelé si zároveň mohou nastavit upozornění, když cena vybrané kryptoměny dosáhne určitou hodnotu.

Na kryptoměny jednoduše

„Ptali jsme se Revolut komunity, jaké další kryptoměny by chtěla. Poptávka po Ripple a Bitcoin Cash byla absolutně ohromující. Po měsících vyjednávání a práce na vývoji jsme nadšeni, že nabízíme podporu těmto dvěma digitálním měnám,“ uvedl Vlad Yatsenko, spoluzakladatel a CTO fintechu, který se nedávno stal dalším evropským unicornem.

XRP a Bitcoin Cash podle vyjádření Revolutu většina burz s kryptoměnami aktuálně nepodporuje. „Spustili jsme tuto funkci, abychom mohli nabídnout bezproblémovou výměnu kryptoměn pro mainstreamovou populaci. Myšlenka výměny, privátních klíčů a cold storage je pro některé lidi úplně odrazující, proto jsme chtěli zákazníkům nabídnout jednoduchou možnost seznámit se s touhle oblastí,“ dodal Yatsenko.

https://www.facebook.com/revolutapp/posts/1035125019971742

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Jak hledají startupy klienty… A hlavně kde

Řada startupových pitchů, kempů, hubů i mezinárodní úspěchy třeba v Sillicon Valley – české startupy se mají čím pochlubit. Těm zkušeným se daří zákazníky lovit po celém světě. Jenže jak dlouho jejich zakladatelům trvá, než se z neznámých nadšenců pracujících zadarmo změní v příští Marky Zuckerbergy? A existuje vůbec nejlepší postup, jak konečně velkého platícího zákazníka najít – na to jsme se ptaliněkolika úspěšných.