Revolut oficiálně startuje v Česku, spouští plnou podporu české koruny

Britský fintech startup Revolut, který se v dubnu stal dalším evropským unicornem, oficiálně vstupuje na český trh s plnou podporou české koruny. Navazuje tím na nedávno spuštěnou možnost nabíjet účet v korunách. Slibuje přitom ukončení dominance velkých českých bank. Nabídnout chce alternativu k tradičním bankám, bez byrokracie a poplatků.

„Napříč celou Evropou byli lidé nuceni akceptovat způsoby velkých bank, vše od mizerných technologií až po přemrštěné poplatky. Jsme tu od toho, abychom narušili starý systém a přinesli čerstvý vítr, chceme Čechům ukázat, že bankovnictví se dá dělat mnohem lépe. Za pár měsíců jsme v Česku získali více než 30 000 zákazníků, a to je pouze začátek revoluce, zatím jsme se sotva dotkli povrchu,“ uvedl Nikolay Storonsky, zakladatel a CEO Revolutu.

„Když jedete do Londýna, Paříže nebo Německa, vždycky v kavárně nebo restauraci potkáte někoho, kdo platí kartou Revolut. S našimi technologiemi, inovacemi a značkou – jsem přesvědčen, že stejný úspěch můžeme mít i na českém trhu,“ dodal.

Nikolay Storonsky

Oficiálním posláním Revolutu je vrácení kontroly lidem nad jejich financemi, a to například tím, že při každé platbě obdrží na mobil okamžité upozornění, dále kategorizací výdajů, aby uživatel věděl, kolik měsíčně utratil v restauracích nebo supermarketech.

Za 33 měsíců působení na trhu získal už více než dva miliony zákazníků, kterým umožňuje zdarma provádět tuzemské i mezinárodní převody, v zahraničí utrácet bez poplatků, držet a směňovat peníze v 25 měnách za reálné kurzy a také nakupovat, držet a prodávat kryptoměny. Každý měsíc přitom zpracuje transakce v hodnotě 1,8 miliardy dolarů.

Do 31. května si mohou čeští zákazníci na tomhle odkazu objednat svou kartu Revolut zdarma. Uživatel se prostřednictvím odkazu musí zaregistrovat, nabít si účet 300 Kč (které poté může použít) a objednat si fyzickou kartu s poštovným zdarma.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Průvodce českými startupy: Tripomatic.com

Z trojice finalistů letošní Startup Show (BookFan, OpenBrand a Tripomatic) jsme se v rámci naší startupové rubriky dosud nevěnovali jen jednomu z nich. Nyní přišel čas to napravit a tak představujeme Tripomatic, nový a jak jinak než globální nástroj pro přehledné plánování cest po světě.