Revolut oficiálně spouští Apple Pay, v první vlně zemí je i Česká republika

Revolut pro své zákazníky spouští Apple Pay. Na základě zkušeností z redakce měli uživatelé i v České republice přístup ke službě již minulý týden, v úterý zprávu britský fintech potvrdil oficiálně. Kromě ČR se novinky dočkali uživatelé i v Británii, Francii, Polsku, Německu, Španělsku, Itálii, Švýcarsku, Irsku, Belgii, Rakousku, Švédsku, Dánsku, Finsku a na Islandu.

„Apple Pay bylo již dlouho očekávané a jsem velmi rád, že se podařilo Českou republiku zařadit do první skupiny zemí, ve kterých budou naši uživatelé tuto novou platební funkci v rámci Revolutu testovat,“ uvedl David Pavliska, community manažer a zástupce Revolutu pro Českou Republiku.

Apple Pay poskytuje přístup ke snadnému, bezpečnému a soukromému způsobu placení v obchodech, při placení v aplikacích a při online platbách  prostřednictvím zařízení Apple. Platby s Apple Pay jsou rychlejší než platby s tradičními debetními a kreditními kartami nebo jinými platebními metodami a lze je bezkontaktně provést prostřednictvím zařízení iPhone, Apple Watch nebo prohlížeče Safari na počítačích MacBook Pro nebo MacBook Air s funkcí Touch ID, což eliminuje potřebu hledat peněženku.

Zákazníci Revolutu mohou přidat svou kartu Revolut do Apple Pay prostřednictvím aplikace Revolut nebo prostřednictvím aplikace Wallet. Zákazníci, kteří ještě nemají plastovou kartu, mohou do Apple Pay přidat také svou virtuální kartu, a to jen v několika málo krocích přímo z aplikace Revolut a mohou tak začít okamžitě platit, aniž by museli čekat na doručení fyzické karty do poštovní schránky. To umožní novým zákazníkům přihlásit se a začít s Apple Pay již během několika pár minut.

Základními prvky Apple Pay jsou bezpečnost a soukromí. Pokud, například používáte debetní kartu Revolut s Apple Pay, skutečná čísla karet nejsou uložena ani v zařízeních ani na serverech Apple. Místo toho je přiřazeno jedinečné číslo účtu zařízení, šifrováno a bezpečně uloženo v zabezpečeném systému. Každá transakce je autorizována jednorázovým unikátním dynamickým bezpečnostním kódem.

„Ultimátním cílem Revolutu je poskytnout svým zákazníkům užitečný nástroj pro ovládnutí všech aspektů jejich finančních aktivit. Schopnost rychle, pohodlně a bezpečně provádět platby je nezbytná pro dosažení takového cíle. Naši zákazníci poptávají Apple Pay již delší dobu, a proto nás těší, že můžeme tuto službu spustit rovnou na 16 trzích. To je velmi pozitivní krok vpřed a umožní tak našim zákazníkům používat své peníze způsobem, jakým chtějí,” dodal Arthur Johanet, product owner pro karetní platby v Revolutu.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Předposlední týden v červnu si rezervujte na Startup Summit. Bude to jízda!

Czechs & Slovaks meet West, West meets Czechs & Slovaks. To je podtitul červnového Startup Summitu, který se letos plně přepne do angličtiny, přivede zahraniční řečníky i média, nabídne soutěž pro začínající firmy pod vedením amerických investorů a využije přítomnost jinak těžko dostupných hostů z USA, Británie, Německa, Nizozemí a dalších zemí i formou úzce zaměřených workshopů.