Revolut má v Česku po dvou měsících 10 tisíc uživatelů, konkurence se zhušťuje

Jeden z nejrychleji rostoucích fintech startupů světa, Revolut, v České republice minulý týden překonal hranici deseti tisíc uživatelů. Stalo se tak dva měsíce po oficiálním vstupu na český trh.

Podle společnosti je tak rychlý růst důkazem, že čeští uživatelé požadují změnu a inovace v českém bankovnictví. Samotný růst společnosti byl na tuzemském trhu podpořen i partnerstvím se startupovým hubem Node5.

Aplikace Revolut uživatelům umožňuje dostat se ke svému účtu do 60 sekund, provádět mezinárodní transakce, své peníze držet v 25 měnách s reálnými výměnnými kurzy a s přidruženou kartou platit bez poplatků ve 130 měnách po celém světě.

O moderní bankovnictví je zájem

Na plnou podporu účtů v české koruně se čeká, společnost nechce sdělit, kdy k tomu dojde. „Zatím nebylo stanoveno a zveřejněno žádné pevné datum. O plné podpoře české koruny budeme včas informovat,“ sdělil pro Tyinternety Martin Jindřich, Country Ambassador.

Tady najdete vše, co o platební kartě (nejenom) pro cestovatele potřebujete vědět.

Zpráva Revolutu přichází ve stejné době, kdy další světový fintech startup, TransferWise, oznámil přiblížení se tradiční bance. Společnost zaměřená na levné převody peněz napříč zeměmi a měnami představila takzvané Konto bez hranic, ke kterému nabízí i platební karty.

Oba fintechy jsou založeny s cílem využít nedostatky bankovního sektoru a pokusit se tradičním hráčům přetáhnout zákazníky. Nadnárodní korporace totiž často neumí s inovacemi dostatečně rychle držet krok. A usnadnit by to startupům měla i legislativa PSD2, která v sobotu nabyla platnost.

„Jednoduchost služby, kterou Revolut přináší oproti tradičním bankám, byla oceněna již více než jedním milionem zákazníků. V tomto kontextu je přirozené pozorovat zvyšující se konkurenční prostředí. Služba, kterou přináší TransferWise, je toho dalším důkazem,“ reagoval Jindřich na novinky od konkurenta.

Total
0
Shares
Další články
Smartphone shopping. Zdroj: Flickr.com, Ed Yourdon
Přečtěte si více

Roman Staněk (GoodData): Pořád nechápeme, jak moc změní svět mobily

Běžný pracovní den pro Romana Staňka neexistuje. Problémy ve firmě přichází nahodile, nečekaně a vždy jiné, proto je třeba je řešit okamžitě. Nejúspěšnější Čech ve světovém IT byznysu si přesto drží posvátnou sobotu a učí to i kolegy ve firmě. S odstupem let tvrdí, že podnikání je řehole, která není pro každého. Jemu se odříkání vyplatilo, svými nápady byl vždy o krok napřed…