Revolut je dalším evropským unicornem, získal investici 250 milionů dolarů

Revolut uzavřel další kolo financování s investicí ve výši 250 milionů dolarů (přibližně 5,2 miliardy korun) při valuaci 1,7 miliardy dolarů (35,5 miliardy korun). Londýnský fintech startup se tak stal dalším evropským unicornem.

Nové kolo financování bylo vedeno hongkongským DST Global, společně s již předcházejícími investory Index Ventures a Ribbit Capital. Revolut je tak podpořen investory podílejícími se na úspěchu firem jako Airbnb nebo Spotify. Celkově společnost dokázala jen za posledních 36 měsíců získat financování ve výši 340 milionů dolarů. Právě tak dlouho je ostatně na trhu.

Jednorožcem za tři roky

Naproti tomu další evropský fintech unicorn TransferWise, považován za konkurenci Revolutu, nedávno oznámil investici 280 milionů dolarů v rámci series D. Jeho valuace tak dosáhla 1,6 miliardy dolarů – celkově mu to ale trvalo sedm let, zatímco Revolutu jen tři.

https://www.facebook.com/revolutapp/videos/1019626958188215/

Revolut má aktuálně dva miliony uživatelů, ze kterých je 250 tisíc aktivních denních, 400 tisíc týdenně a 900 tisíc měsíčně. Cílem společnosti je mít do pěti let celkově 100 milionů zákazníků.

Zpráva o získání statusu jednorožce přichází jen několik dnů poté, co Revolut oznámil možnost nabíjet svůj účet v českých korunách, čímž se stal plně využitelným pro uživatele v České republice. Těch bylo v lednu, po dvou měsících od oficiálního vstupu na tuzemský trh, nad 10 tisíc.

Nepřehlédněte: Reddit, Quora a dalších 55 startupů: Podívejte se na loni vzniklé unicorny

Další velké novinky Revolutu se týkají zejména zahraniční expanze. Ještě letos chce oficiálně vstoupit na trh ve Spojených státech, Kanadě, Singapuru, Hongkongu, Austrálii a na Novém Zélandu.

„Zaoceánskou expanzí budeme podporovat miliony lidí, aby získali kontrolu nad svými finančními životy, zatímco budeme redukovat náklady mezinárodních transferů uzavíráním partnerství s nejlepšími hráči finančního světa,“ napsala společnost na blogu.

Total
0
Shares
Další články