Revolut jde konečně nabít přímo českými korunami. Češi ho tak již mohou využít naplno

Digitální banka Revolut raketově roste a nabírá uživatele po celém světě. Velkou popularitu sklízí také v České republice, kde ji však dosud uživatelé nemohli využívat úplně naplno. To se ale nyní mění. Revolut konečně umožňuje nabít váš účet přímo v českých korunách.

Revolut boduje zejména díky tomu, že s ním můžete utrácet peníze ve více než 120 světových měnách za mezibankovní kurzy, tedy za ty nejvýhodnější možné. Proto představuje londýnský fintech skvělý nástroj pro cestovatele, kteří často platí v různých měnách. Jakmile si nahrajete na Revolut peníze, už měnu neřešíte – aplikace ji převádí za vás a navíc velmi výhodně.

Konečně naplno!

Až dosud byli čeští uživatelé o tuto skvělou funkcionalitu částečně ochuzeni. Jak jsme zevrubně popisovali na podzim, výhoda mezibankovních kurzů se ztrácela při nahrávání peněz z českých účtů. Přestože českou korunu jako takovou Revolut podporoval, nahrávat přímo v české měně nešlo.

Při platbě kartou banky převáděly koruny na eura (za vlastní, horší kurzy), nebo bylo nutné využít SEPA či SWIFT platby, které jsou zpoplatněné. Ani dobití přes TransferWise nebylo zdaleka tak levné, jako když nyní Revolut otevřel nabití účtu kartou také pro českou korunu. Nově již není třeba vymýšlet, jak peníze nejlevněji do digitální banky dostat, a můžeme ji rovnou začít naplno využívat.

V praxi to znamená, že jakmile si nahrajete na Revolut libovolnou částku v českých korunách, můžete platit kdekoliv v jakékoliv jiné měně za mezibankovní kurzy. Revolut se o vše automaticky a rychle postará. Zatímco například Česká spořitelna by vám dnes (24. 4. v 01.00) 10 000 CZK převedla na 384 EUR, Revolut stejnou částku převede na 393 EUR. Při vyšších objemech tak již můžete šetřit jen při běžném placení klidně několik stovek korun.

Chytrý sejf

Už v lednu Revolut oznamoval, že má v České republice po dvou měsících deset tisíc uživatelů, a po umožnění nahrávat bez problémů české koruny se jejich počet rozhodně zvýší. Atraktivní nabídka výhodnějšími mezibankovními kurzy nekončí. Do 200 eur měsíčně můžete vybírat z bankomatů v zahraničí zdarma, k dispozici máte širokou paletu bezpečnostních a sjednat lze v Revolutu také pojištění při cestování nebo na telefon. Pro náročnější zákazníky existuje i placená verze s přidanými benefity.

Mnoho dalších funkcí má navíc rychle rostoucí fintechový startup ještě v rukávu. Nedávno se v Revolutu objevily tzv. trezory (Vaults), které vám chytře umožní šetřit. Když si trezor zapnete, každý váš nákup bude zaokrouhlen nahoru a zbytek drobných převeden do daného trezoru.

Každý trezor pak může posloužit k šetření na různé věci, které si sami zvolíte. Navíc si do něj můžete posílat pravidelně určitou částku navíc a našetřené prostředky případně nechat rovnou převádět na kryptoměny.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

CzechEkoSystem to má kvůli pochybným zakázkám nahnuté

Podpůrný program vznikajícího státního seed fondu, který připravuje firmy na to, aby byly vhodné pro případnou investici, čeká dost možná brzký konec. Doplatit by mohl na aféru kolem bývalého šéfa CzechInvestu Miroslava Křížka a na něj napojených firem. Konečné rozhodnutí má padnout do konce října, vyhlídky ale podle ministerstva průmyslu a obchodu nejsou příliš dobré.