Revolut dosáhl na break-even a chystá globální expanzi. Už má více než 1,5 milionu zákazníků

Jeden ze světově nejrychleji rostoucích fintech startupů Revolut v pondělí oznámil, že se mu díky rychlému růstu nových zákazníků podařilo v loňském prosinci poprvé dosáhnout na break-even. V období za posledních dvanáct měsíců navíc vzrostl jeho měsíční objem transakcí o 700 procent na 1,5 miliardy dolarů.

V Londýně sídlící startup, který v České republice nedávno překonal hranici desíti tisíc uživatelů, zároveň oznámil, že celkový počet zákazníků vzrostl o padesát procent na jeden a půl milionu. Revolut je podle vlastních slov první digitální banka, která se na break-even dostala. Mezi podobné projekty patří německé N26 nebo rovněž britské Monzo. Prozatím jde ale o ztrátové projekty, které hledají svou pozici na trhu a správný byznys model.

Expanze do celého světa

„Místo toho, abychom byli od prvního dne bankou, jsme se rozhodli zaměřit náš čas a zdroje na vývoj produktu a získávání zákazníků. Tato strategie se zjevně vyplácí, neboť jsme teď pevně potvrdili naši pozici jako lídra v Evropě a zanedlouho i ve světě,“ uvedl k novinkám zakladatel a CEO Revolutu, Nikolay Storonsky. Jeho firma již nicméně o evropskou bankovní licenci loni v listopadu zažádala.

Revolut aneb vše, co musíte vědět o platební kartě (nejen) pro cestovatele

Podle vyjádření Revolutu se na platformě denně registruje šest až osm tisíc nových zákazníků. Počet denních aktivních uživatelů se udržuje na 350 tisících, měsíčně Revolut využívá 800 tisíc lidí.

„Přestože je povzbudivé vidět, že náš byznys model funguje, stát se profitabilní firmou teď není naší prioritou. Kompletně se soustředíme na expanzi Revolutu do co nejvíce zemí světa. Na expanzi do Spojených států, Singapuru a Austrálii je téměř vše připraveno,“ dodal Storonsky.

Ke globální expanzi Revolutu pomáhá již naraisovaných 90 milionů dolarů. Naposledy právě pro rozšíření působnosti do dalších zemí mimo Evropu do startupu investovali loni v červenci 66 milionů dolarů Index Ventures a Ribbit Capital. Vedle trojice zmíněných zemí by měl Revolut dorazit také do Kanady, Nového Zélandu, Indie či Brazílie.

Total
0
Shares
Další články