Rekola v Praze spouští první sdílení skateboardů, půjčovat půjdou stejně jako kola

Samoobslužnou půjčovnu skateboardů spouští největší provozovatel bikesharingu v Česku společnost Rekola bikesharing, která v současné době úspěšně působí v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích, Teplicích, Liberci a Ostravě.

V pondělí v pražské Stromovce a v Letenském parku rozmístí Rekola 12 skateboardů. Skateboard si bude moci půjčit každý, kdo je zaregistrován v aplikaci Rekola. Půjčení bude probíhat stejně jako je tomu u sdílených kol: přes mobilní aplikaci Rekola, webový prohlížeč https://moje.rekola.cz, Facebook Messenger a také přes SMS.

Stačí ke skateboardu přijít, opsat specifické 6ti místné číslo a odemknout číselný zámek kódem, který Rekola uživateli pošle. Vypůjčení bude stát 32 Kč za hodinu, po překročení 60 minut bude za každých 15 minut účtováno 8 Kč. Uživatelé Rekol, kteří mají předplacené členství, mají vždy výpůjčku na hodinu zdarma. Skateboardy bude nutné vracet pouze ve 3 speciálně vyznačených místech k cyklostojanům. Vracení mimo stojan bude zpoplatněno dle ceníku.

Zatím půjde o testovací provoz. Pokud by byl o skateboardy zájem, plánují Rekola počet skateboardů navýšit a případně přidat i další místa, kde si budou moci uživatelé skateboardy půjčovat či je vracet.

Kromě kol, si mohli naši uživatelé v minulosti půjčit koloběžku, kluzák, sáňky nebo na čarodějnice i košťata. Baví nás vymýšlet stále něco nového,“ říká Vítek Ježek, zakladatel a ředitel firmy Rekola bikesharing. „Ulice i parky patří lidem a my jim chceme dát další možnost, jak si svobodu spojenou s jízdou na kole či skatu užít. Je důležité vnímat a zažívat veřejný prostor. Je tu pro nás,“ dodává.

Cyklistů na růžových kolech přibývá. Rekola se využívají nejen jako volnočasová aktivita, ale především i jako dopravní prostředek. Počet registrovaných uživatelů se od loňského roku zdvojnásobil, možnost půjčit si skateboard má tedy přes 100 tisíc uživatelů.

Total
0
Shares
Další články