Rekola spouští provoz v Ostravě. S vítězem městského výběrového řízení Nextbike soupeřit nechtějí

Největší česká bikesharingová společnost Rekola se vrací do Ostravy. Od 21. března začala růžová sdílená kola jezdit v ulicích Prahy, Brna, Českých Budějovic a Olomouce. Od 1. dubna se vrátí do Liberce a Frýdku-Místku. Velkou novinkou je ovšem spuštění provozu v Ostravě, kde se kola rozjedou již 29. března.

Rekola působila v Ostravě v loňském roce a ukončila svůj pilotní provoz k 21. listopadu 2018. Více než 16 000 uživatelů za necelých 7 měsíců provozu ujelo přes 130 486 kilometrů.

Ostravští k Rekolům hodně přivykli a Rekola zase k Ostravě. Když jsme nevyhráli výběrové řízení, lidé nám psali a prosili, abychom se vrátili i tak. Řešili jsme, jak to udělat a pomohl nám v tom hodně náš partner, Hello bank!,” říká Magda Zicháčková, tisková mluvčí Rekol.

Město Ostrava vypsalo veřejnou zakázku na oficiálního provozovatele městského bikesharingu, česká Rekola porazil německý Nextbike. „Domluvili jsme se s vedením města, že zůstaneme. Nevracíme se, abychom s firmou Nextbike soupeřili. Jsme rádi, že bude ve městě více kol. Zároveň nás jistě konkurence bude motivovat, aby naše služba byla ještě lepší než loni,“ komentuje rozhodnutí Lubomír Fridrich, koordinátor ostravských a frýdecko-místeckých Rekol.

Více kol i více stojanů

Po loňské sezóně, ve které jsme s Rekoly společně rozjezdili Ostravu, nás mrzelo, že by rok 2019 měl být v tomto městě bez nás. Čísla z provozu jasně ukazovala, že Ostraváci si tento typ přepravy jednoznačně oblíbili a to včetně kolegů na naší ostravské pobočce. O to větší jsme měli radost, že to Rekola nevzdala a vrací se do ostravských ulic. Hello bank! samozřejmě s nimi a s výhodami, které platí i v dalších městech,“ říká Gabriela Pithartová, Brand & Customer Experience Director Hello bank! by Cetelem.

Lidé, kteří sdílená růžová kola využívají, se mohou těšit na navýšení počtu kol a na postupně se zvětšující počet stojanů. Letos totiž stojany po městě rozmisťují jednotlivé obvody a jejich instalace teprve probíhá. Podle přání města Rekola v Ostravě pokračují nadále coby stanicový systém. Kola tedy bude možné vracet pouze do předem určených parkovacích míst.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Videa z přednášky krále prezentací Nathana Golda

V pondělí 10. září se nám TechSquare postaral o zajímavý zážitek. Do Prahy dorazil kouč Nathan Gold, který po celém světě učí podnikatele i zaměstnance firem navrhnout, sestavit a hlavně odprezentovat přednášku tak, aby vyčnívala z davu a divákům zůstala na dlouho v hlavách. Nyní se na Nathana můžete podívat přímo v akci.
Přečtěte si více

Tvůrce Ultimy bude dělat sociální hry

Richard Garriott, muž který stál u zrodu legendární série her Ultima, včetně nejznámějšího kousku Ultima Online, bude dělat sociální hry. Jako jeden ze spoluzakladatelů stojí za novým projektem Portalarium, který vznikne na Facebooku a nemá v plánu nic menšího, než sprovodit ze světa trapnou flashovou kvalitu nynějších her.