Rekola rozjíždí spolupráci s Mastercard, umožní půjčení druhého kola na hodinu zdarma

Český bikesharing Rekola od letošní sezony umožňuje na jeden uživatelský účet půjčit více kol, díky čemuž si můžete snadno vyjet s kamarádem, kolegou či drahou polovičkou. Dnes představil populární bikesharing další novinku – druhé půjčené kolo mají držitelé karty Mastercard vždy na 60 minut zdarma.

Akce platí ve všech městech, kde Rekola působí. Aktuálně tedy v Praze, Brně, Olomouci, Českých Budějovicích, Liberci, Teplicích a Ostravě.

„Naší velkou výhodou oproti konkurenci je naše flexibilita. Vytváříme službu na základě přání a podnětů přímo od našich uživatelů. V loňské sezóně jsme zaznamenali velkou poptávku po možnosti půjčení více kol na jeden účet. Jsme rádi, že jsme díky Mastercardu našli způsob, jak jednoduše ukázat krásu z jízdy na kole po městě i těm, kteří nejsou našimi uživateli,“ říká Vítek Ježek, zakladatel a ředitel společnosti Rekola.

Vzdělávání zákazníků

Mastercard vidí motivaci na uzavření spolupráce v podpoře internetového nakupování edukativními kampaněmi. Půjčení kola zákazník provede v mobilní aplikaci Rekola nebo na webu a zaplatí na několik kliknutí uloženou kartou.

Cílem kampaně je nejen přinést majiteli uložené karty Mastercard lepší uživatelskou zkušenost a benefit na vypůjčení druhého kola zdarma, ale zejména edukovat majitele karty o faktu, že karta je bezpečně uložena v zabezpečeném prostředí banky poskytující provozovateli půjčovny kol akceptaci karet, zvanou acquiring.

Z průzkumů vyplývá, že většina lidí tuto informací nemá a domnívá se, že ukládá svou kartu do aplikace, či na e-shopu v internetu. Tento omyl a z toho plynoucí strach zapříčiňují obavy majitelů karty ukládat karetní detaily v prostředí elektronických nákupů, které chceme touto cestou rozptýlit,“ uvádí Josef Puczok, garant projektu za společnost Mastercard.

Rekola si od nové spolupráce slibují ještě větší zájem o své služby. Za měsíc provozu v této sezóně bylo uskutečněno již přes 50 tisíc jízd. Provozovatelé v nadcházejících letních měsících očekávají ještě větší nárůst, a to právě i díky možnosti půjčení druhého kola zdarma.

Mastercard začne spolupracovat také s Operátorem ICT

Digitálnímu vzdělávání se Mastercard bude věnovat také ve spolupráci s pražskou městskou firmou Operátor ICT, jejíž cílem je zavádět inovativní řešení do pražských ulic. Motorem společných projektů má být digitální transformace české metropole, která přinese nové služby Pražanům i jejím návštěvníkům.

V současnosti se připravuje pilotní projekt, který bude v příštím školním roce spuštěn na několika pražských základních školách. V rámci něho se žáci naučí základy finanční gramotnosti.

Další oblasti spolupráce s městem pak Mastercard vidí při spuštění nového regionálního dopravního systému. Jde například o virtuální Lítačku, která rozšíří možnosti platebních kanálů ve veřejné dopravě. Cestující v Praze a Středočeském kraji budou moci jako nosič jízdného použít kromě stávající Lítačky i platební kartu, In Kartu Českých drah nebo si jízdenky koupit přes mobilní aplikaci. Karty Mastercard budou do systému zapojeny také.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Nová česká kniha o tvorbě webů (nejen) pro startupisty je zdarma online

České internetové scéně nechybí další programátoři, grafici, SEO experti či UX designéři. Chybí jí především koncepční myšlení. Lidé mají velmi málo jasno v otázce "proč". Proč web vzniká? Proč návštěvníci přichází? Proč by se měli rozhodnout pro nás? Proč to udělat tak a ne jinak? Tomu všemu se věnuje čerstvě uveřejněná online kniha od Michala Hudečka.
Přečtěte si více

Dušan Vítek: Peníze jsou blbá motivace

Už před 13 lety, kdy u nás slovo startup neexistovalo, pomáhal Dušan Vítek rozjet pobočku české společnosti Kerio v Silicon Valley. Na rozdíl od přelétavých startupistů dneška to s ní táhl až do letoška, patnáctileté výročí už spolu však neoslaví - nyní se rozhodl uspět s vlastní službou Portadi, nástrojem pro správu přístupů ke cloudovým službám.