Rekola reagují na uzavírku pražského Libeňského mostu. Na růžovém kole po něm můžete přejet zdarma

Rekola bikesharing plánoval zahájit novou sezonu až za dva měsíce. Jednání Prahy, která v noci ze čtvrtka na pátek uzavřela Libeňský most přes Vltavu, ji ovšem přiměl vytáhnout růžová kola z garáží dříve. Rekola chtějí nabídnout rychlejší přesun z Prahy 7 do Prahy 8 a obráceně těm, kteří po Libeňském mostě denně jezdili autem či tramvají.

Praha zavřela Libeňský most pro automobily a tramvaje kvůli jeho havarijnímu stavu. O svém kroku ovšem občany dopředu prakticky neinformovala, a tak vznikají problémy jak v automobilové, tak tramvajové dopravě. Opravy mostu potrvají minimálně tři týdny, ale Praha plánuje celkovou rekonstrukci, takže není vůbec jasné, jak dlouho vlastně uzavírka potrvá.

Na kole a zdarma

Populární český startup Rekola se tak rozhodl přispěchat občanům, kteří Libeňský most hojně využívali, na pomoc. Na oba konce mostu během pátečního odpoledne přistaví na dvě desítky svých růžových kol, které budou sloužit jako náhradní cyklodoprava.

Vzhledem k tomu, že novou sezonu ještě Rekola neodstartovala, bude využívání kol omezeno právě na okolí Libeňského mostu. Prvních 15 minut, které pro přejetí Vltavy bohatě stačí, však bude zdarma. Takovou výpůjčku se rozhodl hradit partner Rekol, firma Hello Bank.

„Libeňský most vnímáme jako páteřní spojení mezi Prahou 7 a 8. I když máme v současné době zimní přestávku, rozhodli jsme se nabídnout lidem naše kola pro snazší a rychlejší přepravu,” říká Antonín Cvrček, technolog provozu firmy Rekola bikesharing.

Zimní přestávku Rekola využívají k údržbě a opravě celého svého vozového parku, a tak začnou u Libeňského mostu zhruba jen s dvacítkou kol. Rozšiřovat nabídku budou případně až podle zájmu. Pokud ale budou chtít lidé jet na kole dál, budou muset zaplatit. Místo pro vrácení bude v aplikaci aktuálně omezeno pouze na inkriminovanou oblast kolem Libeňského mostu.

Ostrý provoz v nové sezoně spustí Rekola 21. března v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci a Teplicích. Kromě toho spustí i půlroční testovací provoz v Liberci.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

České startupy Ticketon a Navečer.cz se spojily

Na českém internetovém trhu dochází k zajímavému propojení dvou nových služeb. Do mladého webového projektu Navečer.cz, který zajišťuje last minute prodej vstupenek a rezervace večerního programu, vstupuje jako strategický partner neméně mladý Ticketon investora Martina Kasy. Výsledkem bude mimo jiné i nová podoba Navečer.cz.
Přečtěte si více

Na Moravě chtějí akcelerovat Indové. JIC Starcube představilo projekty nového běhu

Slyšeli jste už o židli, která vám pomůže hubnout? Ne? To proto, že taková ještě není. Ale v JIC Starcube na ní chtějí pracovat. Stejně jako na hlídači útrat dětského kapesného nebo na sledovači životasprávy čtyřnohého mazlíčka. To je jen malá část z projektů, které se přihlásily do už sedmého běhu moravského akcelerátoru. Nastartovat projekt tam chce celkem 88 týmů z 32 zemí všech kontinentů. Tedy, kromě Antarktidy.