Rekola otevřela další sezonu. Růžových kol bude v ulicích 2000, změny nastaly i v ceníku

Počet městských cyklistů v provozu začne opět narůstat. 21. března začala firma Rekola Bikesharing rozmisťovat svá růžová sdílená kola do ulic Prahy, Brna, Olomouce a Českých Budějovic. Obyvatelé Liberce a Frýdku-Místku si počkají na 1. duben.

Stávající počet měst, kde budou Rekola letos působit, není zdaleka konečný. Kromě nových měst se Rekola plánují vrátit do Ostravy. Kdy, zatím není jisté. S Teplicemi, kde Rekola působila loni, jednají o podpoře a budoucnosti bikesharingu.

Rekola získávají každý rok na větší popularitě. Do služby se registrovalo již přes 180 000 uživatelů a jen v roce 2018 bylo uskutečněno 762 000 jízd, což je čtyřikrát více než v předešlém roce. Za letošní sezónu bude číslo ještě vyšší, Rekola chtějí ve městech, kde působí, rozmístit přes 2 000 kol.

Změny v ceníku

Rekola zjednodušila celý systém předplatného. Od 21. března mají v nabídce pouze jeden druh předplatného. Za třicet dní nově uživatel zaplatí 195 Kč a může tak využívat neomezený počet 30minutových jízd. Předplatné platí v jakémkoli českém městě, kde Rekola působí.

Navíc díky pokračujícímu partnerství Rekol s Hello bank!, může být předplatné o polovinu levnější. Uživatelé, kteří si do Rekola účtu nahrají jako výchozí platební kartu od Hello bank!, jezdí každý měsíc jen za polovinu. Zbytek platí banka.

Uživatelé si pochvalují, že jim stačí jeden účet a jedna aplikace na to, aby si mohli půjčit rekolo v jakémkoli městě. Rozhodli jsme se, že jim v tom půjdeme naproti a uděláme jedno předplatné, které bude platit plošně. Důležitým aspektem pro nás bylo to, aby bylo cenově dostupné. Což se nám, myslím, podařilo. I další změny v ceníku vznikaly na základě zpětné vazby od uživatelů. Na tom si v Rekolech zakládáme už od pradávna,“ komentuje změnu ceníku Vítek Ježek, zakladatel a CEO Rekol.

Díky partnerství Rekol s Hello bank! mají všichni, kdo Rekola během letošní sezóny využijí, proplacených prvních deset jízd do 15 minut. Tato akce platí ve všech českých městech, kde Rekola působí. „Vždy se snažíme, aby ze spolupráce nějaké firmy s Rekoly, měli benefit přímo naši uživatelé. Což se nám s Hello bank! skvěle daří už třetí sezónu,“ komentuje spolupráci Ježek.

V Liberci a Frýdku-Místku bude kromě Hello bank! sponzorovat uživatelům jízdy i město. Právě v těchto městech budou mít uživatelé volné jízdy na 15 minut po celou sezónu 2019. Po překonání 15 minut se začne počítat 30 minutová výpůjčka.

Nadále bude možné platit pouze za jednotlivé jízdy podle tarifu daného města, cena kopíruje cenu půlhodinové jízdenky na MHD. V Praze 24 Kč, Brně 18 Kč, Českých Budějovicích 16 Kč, Olomouci 16 Kč, Liberci 24 Kč a Frýdku-Místku 12 Kč. Zůstává spolupráce s MultiSport benefit. Držitelé karty MultiSport mohou jet na rekole 2krát denně, pokaždé 60 minut, a k tomu mohou navštívit i jedno vybrané sportoviště.

Už od začátku sezóny 2019 lze rekola odemykat přes QR kód, který je umístěn uvnitř každého košíku kola. To znamená, že uživateli Rekol postačí otevřít aplikaci, zvolit půjčit kolo a naskenovat QR kód.  Nadále zůstává možnost rezervace kol či půjčení dvou kol na jeden účet. Lidé, kteří sdílená růžová kola využívají, se mohou mimo to těšit na navýšení počtu kol a na postupně se zvětšující zóny.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Michal Hanus: Prodat AdInternet lidem z Agrofertu nebyla legrace, pomohla nám izraelská škola

Investiční fond Chenen, který založili Michal Hanus, Pavel Šťovíček a David Dvořák před osmi lety po velkolepém prodeji Logosu, si připsal další úspěch. Vydavatelství Mafra koupilo službu AdInternet. „Od začátku jsme počítali s tím, že Mafra může být jedním z potenciálních zájemců, kterým jsme službu stavěli do určité míry na tělo,“ říká k tomu Michal Hanus.