Rekola jdou do sedmého města. Růžová kola začnou jezdit v Ostravě

V březnu zahájila Rekola novou sezonu v Praze, Brně, Českých Budějovicích, Olomouci, Teplicích a Liberci a nyní oznámila, že budou jezdit také v Ostravě. V ostravských ulicích bude možné sdílená růžová kola využívat od 1. května. A poprvé je bude nutné vracet do stojanu.

Podobně jako v Liberci půjde o testovací provoz, který se populárnímu českému bikesharingu zatím vždy osvědčil. Loni tři měsíce probíhal také na Kladně a Rekola očekávají úspěch i v Ostravě, kde dosud chyběla.

„Zájem občanů o sdílení kol na Kladně a nyní i v Liberci předčil veškerá naše očekávání. Potvrdilo základní myšlenku Rekola bikesharingu, a to, že každé město si zaslouží vlastní systém sdílených kol. Předpokládáme, že i v Ostravě si projekt brzy najde své fanoušky,“ říká Vítek Ježek, zakladatel a ředitel firmy Rekola bikesharing.

V Ostravě ovšem na uživatele čeká jedna významná změna. Vůbec poprvé budou Rekola fungovat jako stanicový systém, takže kolo bude možné vrátit pouze do předem určených parkovacích míst. Po Ostravě jich zatím bude minimálně čtyřicet a další budou přibývat.

„Na přání města, jsme se v Ostravě rozhodli pro stanicový systém, byť v ostatních městech fungujeme bezstanicově. Reagujeme tak na požadavek, který byl ve vypsaném tendru na oficiálního provozovatele bikesharingového systému,“ vysvětluje Ježek.

Prvních 15 minut opět zdarma

Pro testovací provoz získala Rekola opět partnera Hello bank!, který se rozhodl pilotní fázi plně finančně podpořit a díky tomu město za službu nic neplatí. Z partnerství budou mít radost i samotní uživatelé. Všechny jízdy do 15 minut budou mít totiž zadarmo, protože i tuto část jízdného hradí Hello bank!.

Například za cestu z Hlavního nádraží na Masarykovo náměstí tak cyklista nezaplatí ani korunu,“ dodává Ježek. Stejný princip spolupráce nyní úspěšně funguje i v Praze, Brně, Olomouci a Liberci. Rekola se stala skvělou alternativou k MHD a na krátké cesty městem.

Od 16. do 60. minuty zaplatí uživatelé 18 korun. Při výpůjčce delší než hodina pak zaplatí šest korun za každých započatých 15 minut. Služba bude startovat se 180 koly, jejich počet se ovšem může v případě velkého zájmu výrazně navýšit. Objednat je lze přes web, aplikaci a nově také přes chatbota v Messengeru.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Česká chytrá peněženka Wallet dostala finanční injekci. V budoucnu tak poradí, na čem ušetřit nebo od koho brát elektřinu

Český startup Wallet postrčí svůj vývoj. Aplikace pro správu peněz teď může sama počítat s vyšším rozpočtem. Získala finanční injekci v řádu stovek tisíc, které jí poslali Michal Illich a Martin Jiřička. Za to dostali dohromady 15procentní podíl a aplikace se chystá na řadu novinek. V budoucnu chce třeba uživatelům radit s výběrem poskytovatelů energií i se zhodnocováním jejich úspor.