Registrace do Startup Show končí zítra. Kdo už se přihlásil?

Soutěž, která přináší maximum zpětné vazby startupům: veřejné profily, veřejné diskuse, otevřená hodnocení poroty, nemilosrdná kritika léčící byznysplány. A ti nejlepší mohou získat milionovou investici a další ceny. Tak se představuje letošní inovovaná podoba soutěže WebExpo Startup Show. Možnost přihlašovat své projekty končí v pátek 31. srpna.

Soutěž Startup Show je součástí největší české internetové konference WebExpo a bude také jejím vyvrcholením. Novinkou jsou veřejné profily všech přihlášených, jejichž projekty a odpovědi si může kdokoliv prohlížet, lze pod nimi diskutovat a až do uzavření registrací na nich mohou týmy dál pracovat a vylepšovat je. Přihlášené projekty musí být založeny nejdříve v lednu 2011 a nesmí mít za sebou účast v předchozích ročnících soutěže.

Už několik dní po uzavření registrací se veřejnost dozví jména deseti projektů, které čeká intenzivní výcvik prezentačních dovedností a následný souboj v rámci akce WebExpo Startup Show Pitch. Z ní teprve vzejde čtveřice finalistů, která se před porotou utká o milionovou investici od 42Angels. Diváci zároveň hlasováním na místě určí pořadí tří startupů, které získají ceny partnerů. Všechny projekty vybrané do první desítky mají nárok na účast na konferenci zdarma, získají příležitost předvést zde svůj pětiminutový pitch a možnost prezentovat se formou stánku.

Kdo chce milion

Dosud se přihlásilo 27 projektů, což je přibližně polovina loňského počtu. Nutno ale dodat, že také výrazně ubylo balastu v podobě od pohledu šílených nebo nesmyslných “startupů”. Jaká jména mezi nimi najdete?

Řada projektů jsou známé tváře, o nichž jste se u nás mohli dozvědět už dříve. Mezi ně patří AirBnB pro auta Arounded, streamingová služba Camcada zrozená ze Summer of Startups, firma CDN77, s níž chce své zkušenosti zužitkovat Zdeněk Cendra a vypálit rybník velkým konkurentům, nebo nedávno zainvestovaná služba Druidly. Stejně tak jsme již mnohokrát zmiňovali data od ZoomSphere Jakuba Macha, poměrně podrobně jsme se rozepsali o Leady, loňský ročník brněnského StarCube bude reprezentovat Videoflot a své úspěchy už za sebou má i služba Rozečti.se. Na Startup Summitu se zase předvedl slovenský Foretaster.

Nováčky zastupuje například cestovní kancelář zaměřená na místa spojená s korupcí CorruptTour, internetová databáze léků IDAL, distribuované datové úložiště Jokiro, nástroj pro migraci e-mailů Movemants, Flickr pro firmy Stahnifoto.cz nebo utopistická sociální síť RexVox (dopisovali jsme si s jejím zakladatelem a ne, není to jen další letadlo typu Oukeee). Z populárních oblastí nemůže chybět ani nástroj na tvorbu online formulářů zastoupený službou Formees nebo online fakturační systém, Vyfakturuj.cz.

Kompletní profily výše zmíněných i všech dalších přihlášených projektů si na stránkách soutěže můžete prohlédnout a také je okomentovat. A jestli snad váháte, zda bude Startup Show dostatečně zajímavá akce, připomeňte si, jak před rokem vypadalo emotivní grilování finálových startupů.

Total
0
Shares
Další články
Přečtěte si více

Přihlášku do akcelerátoru podávejte vždy první den, radí čeští Portadi z Berlína

Český tým Portadi už dělí jen tři týdny od Demo Day v prestižním berlínském akcelerátoru Microsoft Ventures. Kromě zásadního překopání produktové strategie stihli za první tři měsíce v Německu načerpat i řadu zkušeností a postřehů – třeba že kdo tam vyrazí hledat investici, musí se rozloučit s velkým kusem své firmy, a že ve svátek se prostě ani ve startupech nepracuje.
Přečtěte si více

Projekt Rozečti.se dostal nové funkce, má stovky uživatelů

Vítěz soutěže Nápad roku usilující o zvýšení rychlosti a efektivity čtení prošel rozsáhlejší modernizací a představil některé ze svých dosavadních úspěchů a nejbližších plánů. Mezi nové funkce a vylepšení patří přehlednější uživatelské rozhraní, rozšíření výukových lekcí o nové prvky a doplňková cvičení včetně Předčítače.
Přečtěte si více

Czech Global Startups se představují veřejnosti

Seznam českých globálních webových startupů začíná být kompletní a tak nastal čas nově utvořenou platformu Czech Global Startups představit hezky zblízka. Kromě spuštění první verze webu se chceme podělit také o to, co se od nás vlastně dá v dohledné době čekat, jak pokračuje spolupráce českých startupů a k čemu bude celý nápad sloužit do budoucna.